Do jakich wnętrz pasuje czarny okap kominowy?

Okapy kominowe to jedne z najczęściej kupowanych okapów kuchennych. Do jakich wnętrz pasują te w kolorze czarnym? Poznaj nasze rekomendacje!

Jak zbudowane są okapy kominowe?

Okap kominowy jest rodzajem okapu, który przeznaczony jest do montażu przy ścianie. Określany jest on też jako okap przyścienny.

Tym, co charakteryzuje taki rodzaj okapu, jest konstrukcja składająca się pionowego komina oraz z dolnego elementu z wentylatorem oraz filtrem – dodatkowo może być on wyposażony w wyciąg.

Zwykle tego typu okapy są wykonane z blachy, ale dostępne są też modele z innymi materiałami, na przykład ze szkłem.

Tego typu okapy oferowane są w zróżnicowanych wariantach wzorniczych. Jednym z najczęściej kupowanych modeli jest czarny okap kominowy, który może być dopasowany do różnych aranżacji.

Okapy kominowe – rodzaje

Kominowe okapy, również występujące w kolorze czarnym, można znaleźć w sprzedaży w różnorodnych wariantach.

Do nowoczesnych wnętrz najczęściej kupowany jest okap kuchenny kominowy czarny z prostą, minimalistyczną podstawą o geometrycznej budowie prostokąta. Również popularne są modele z szybą montowaną pod kątem.

Dostępne są też oryginalne modele, na przykład jak okap tuba, który ma kształt walca.

Można też spotkać się z tradycyjnymi modelami, które wykończone są dekoracyjnymi elementami, na przykład złotymi barierkami, okuciami.

Gdy chodzi o wymiary, najczęściej okapy kominowe są dostępne w szerokościach 90 cm, 60 cm oraz 50 cm, dlatego można dobrać je zarówno do mniejszych, jak i większych kuchni.

Czarne okapy przyścienne – do jakich aranżacji pasują?

Ze względu na swój efektowny wygląd czarny okap przyścienny najczęściej jest montowany w nowoczesnej kuchni. Świetnie nadaje się on do prostych wnętrz w stonowanych kolorach monochromatycznych – bieli, szarości i czerni.

Takie okapy mogą również sprawdzić się we wnętrzach eklektycznych, czyli takich, które łączą w sobie nowoczesne oraz klasyczne elementy.

Gdy natomiast planuje się urządzenie tradycyjnej kuchni, najlepiej zdecydować się wtedy na czarny okap kominowy wpisujący się w jej aranżację, czyli z elementami dekoracyjnymi, na przykład kontrastowym obrzeżem, drewnianymi albo złotymi detalami.

Okapy kominowe, przyścienne w kolorze czarnym mają więc uniwersalne zastosowanie i mogą one nadać się do każdej kuchni – niezależnie od jej stylu oraz wykorzystanych w niej kolorów. Czerń zawsze będzie wtedy prezentowała się efektownie i sprawi, że wnętrze nabierze luksusowy wymiar.