Dlaczego warto kupować opony na raty? Jak to zrobić?

Posiadanie własnego samochodu wiąże się z obowiązkiem zadbania o wiele ważnych kwestii. Między innymi użytkownicy aut powinni zainwestować w odpowiednie ogumienie na zimę, lato czy też w porządny komplet opon całorocznych.

Na rynku oferowanych jest wiele kompletów ekonomicznych czy też klasy średniej, ale oprócz tego możliwe jest nabycie ogumienia premium. Ceny całego kompletu 4 opon lub kompletu z zapasem potrafią być spore. Koszty zakupu można obniżyć polując na ciekawe promocje i oferty specjalne. Okazuje się, że ciekawym pomysłem jest zakup ogumienia samochodowego na raty.

Dlaczego zakup opon na raty to dobry pomysł?

Przede wszystkim kupując ogumienie na raty nie trzeba płacić jednorazowo całej kwoty zakupu, która w przypadku wyższej klasy produktów potrafi sięgać poziomu nawet kilku tysięcy złotych. Decydując się na płatności ratalne, można rozbić taką sumę na mniejsze kwoty miesięczne. Po spłaceniu rat oponami można się cieszyć przez wiele sezonów w przypadku standardowej intensywności użytkowania. 

Kupno ogumienia w systemie ratalnym jest rozsądnym wyjściem również ze względu na to, że sporo banków oferuje ciekawe oprocentowanie, a nawet tak zwane raty 0%. Korzystanie z takich promocji sprawia, że wejście w posiadanie wysokiej klasy ogumienia nie wiąże się z koniecznością nadmiernego nadwyrężania własnego budżetu.

Jak kupić opony w systemie ratalnym?

Obecnie proces kupna ogumienia na raty nie jest nadmiernie skomplikowany. Po udaniu się do sklepu, należy poinformować o tym sprzedających. Istnieje też możliwość zamawiania opon w systemie ratalnym w wielu sklepach internetowych. W takim przypadku sprzedający w imieniu klienta przekazuje wniosek do instytucji bankowej, która udziela kredytu i finansuje zakup opon.

Oczywiście przy kupnie opon na raty, należy podać swoje dane osobowe, informacje na temat dochodów i ogólnej sytuacji finansowej.

Na szczęście takie kredyty nie są zbyt wysokie dla banków, więc są one obarczone minimalnymi formalnościami, a uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej nie jest trudne. Nic więc dziwnego, że szerokie grono osób podejmuje decyzję o takiej formie finansowania opon. Oczywiście trzeba pamiętać, że na raty możliwe jest kupowanie opon letnich, zimowych, a także całorocznych.

Zakup ogumienia samochodowego - na co zwracać uwagę?

Kwestia ceny i sposobu finansowania zakupu jest bardzo ważna, ale podczas kupowania opon klienci powinni zwrócić uwagę również na wiele innych istotnych aspektów. Przede wszystkim trzeba czytać oznaczenia zarówno opon, jak i felg, aby mieć pewność, że montaż danego kompletu będzie bezproblemowy na konkretnych obręczach.

Dodatkowo istotne jest zwrócenie uwagi na indeks prędkości i wybór takich opon, które są w stanie zachować swoje parametry przy maksymalnej prędkości danego auta. Dobrze jest też sprawdzić instrukcję pojazdu, aby uzyskać dane dotyczące indeksu nośności opon.

Kupując opony warto sprawdzić do jakiej klasy jakości są zaliczane. Najdroższe, często kupowane na raty, jest ogumienie klasy premium. Takie opony wykorzystują wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu poprawy precyzji, komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Bardziej wyważone pod względem ceny i jakości są opony klasy średniej, a najtańsze jest ogumienie ekonomiczne będące optymalnym wyborem w przypadku samochodów miejskich oraz kierowców, którzy jeżdżą spokojnie, najczęściej na krótkich dystansach. Warto dokładnie przeanalizować parametry konkretnych modeli ogumienia, aby upewnić się czy pasują one do danego pojazdu i są zgodne z preferencjami, a także możliwościami finansowymi kupującego.