3,5 mln zł na remont zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 45 z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków oraz ponad 2,5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dzięki dofinansowaniom Miasto Suwałki wykona szereg inwestycji.

Przyznanie 3,5 mln zł dotacji na kamienicę przy Kościuszki pozwoli zrealizować plan przeniesienia do niej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z ulicy Nowomiejskiej. Tam powstać ma czwarty suwalski żłobek.

Warto dodać, że w ramach tego samego funduszu dofinansowanie na remont otrzymał Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Świętej Trójcy w Suwałkach. Parafii przyznano 1 9 mln zł.

Pieniądze na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu pozwolą przebudować ciągi piesze, pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych ale też i zatoki autobusowe wzdłuż ulic: Wojska Polskiego, Zastawie, Bydgoskiej, Jagiełły oraz Północnej. Jaki zakres robót zostanie wykonany to można sprawdzić na poniższych mapkach poglądowych. Przetargi na te inwestycje są już ogłoszone.

- Za każdym razem staramy się wykorzystać każdą możliwość współfinansowania naszych inwestycji zarówno z programów krajowych jak i unijnych. Dziękuję za przyznane dotacje, które pomogą odzyskać dawny blask obiektom zabytkowym ale też wpłyną na poprawę bezpieczeństwa drogowego wśród naszych mieszkańców – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.