UM Suwałki: 750.000 zł na sport dla dzieci i młodzieży z Suwałk
Suwałki inwestują w przyszłość! Młodzi sportowcy otrzymają solidny zastrzyk finansowy – zobacz, jak miasto dba o rozwój swoich talentów.
  • Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz ogłosił wsparcie dla klubów sportowych.
  • Wsparcie finansowe wyniesie 750 tysięcy złotych.
  • Beneficjentami są kluby realizujące zadania publiczne w dziedzinie sportu.

Miasto Suwałki podejmuje znaczące kroki w kierunku promowania zdrowego i aktywnego trybu życia wśród najmłodszych. Lokalne władze zdecydowały się przeznaczyć pokaźną sumę pieniędzy na wsparcie sportu dziecięcego i młodzieżowego. To ruch, który nie tylko przynosi korzyści zdrowotne dla młodych mieszkańców, ale również może okazać się inwestycją w przyszłych mistrzów sportowych.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, z ogromnym zadowoleniem podkreślił znaczenie tej inicjatywy: "Miasto Suwałki od zawsze wspiera sport. Ta sfera życia jest nam bardzo bliska. Przeznaczamy nie tylko ogromne środki finansowe na sport profesjonalny i rozbudowę infrastruktury sportowej, ale też chcemy, by dzieci i młodzież z Suwałk zarażała się sportem w dyscyplinach, które są uprawiane w naszym mieście. Dzięki właśnie takiemu działaniu mamy na to wpływ". Prezydent nie kryje też swojej pasji do lokalnych wydarzeń sportowych oraz dumy z osiągnięć suwalskich sportowców. "Jestem wielkim fanem sportu, zwłaszcza tego suwalskiego i zawsze jestem dumny, gdy nasi sportowcy odnoszą sukcesy. Mam nadzieję, że przekazane środki finansowe pomogą w osiągnięciu świetnych wyników i rezultatów", dodał Renkiewicz.

W ramach ogłoszonego konkursu, wsparcie otrzymało 9 klubów sportowych, które w przyszłym roku będą realizować zadania publiczne w zakresie rozwoju sportów wiodących w mieście. To sytuacja, w której zarówno sport, jak i lokalna społeczność wygrywają. Inwestycje w młode talenty to jak rzut piłką w dziesiątkę - może przynieść lata sukcesów i pozytywnie wpłynąć na wizerunek miasta.


Opierając się na: UM Suwałki