Za szybką jazdę stracili prawa jazdy w Suwałkach
Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Obaj stracili prawa jazdy i zostali ukarani wysokimi mandatami. Sprawdź, co dokładnie wydarzyło się na drogach w gminie Przerośl.

Kontrole prędkości w obszarze zabudowanym

W ramach rutynowych działań suwalskiej drogówki, funkcjonariusze przeprowadzali kontrole prędkości w obszarze zabudowanym. Ich celem było sprawdzenie, czy kierowcy przestrzegają przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. W efekcie tych działań udało się wyeliminować z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

47-latek kierujący Kia w gminie Przerośl

Podczas jednej z kontroli drogowych w gminie Przerośl, funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego kierowcę samochodu marki Kia. Mężczyzna poruszał się z prędkością 106 kilometrów na godzinę, co oznaczało przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. W wyniku tego wykroczenia, kierowca stracił prawo jazdy na miejscu oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Na jego konto trafiły również punkty karne.

Wielokrotnie zgłaszane miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kolejny przypadek miał miejsce również w gminie Przerośl, w miejscowości Łanowicze Duże. To miejsce wielokrotnie było wskazywane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako obszar, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Tym razem funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego kierowcę Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 72 kilometry na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a jego prawo jazdy również zostało zatrzymane. Dodatkowo, na jego konto trafiły punkty karne.

Apel o rozwagę na drodze

Policja apeluje do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Przekraczanie dozwolonej prędkości nie tylko naraża kierowców na surowe kary, ale przede wszystkim stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby zwolnić i zadbać o bezpieczeństwo własne oraz innych.


KMP w Suwałkach