Świąteczne emocje w Suwałkach! Weź udział w I Powiatowym Konkursie Piosenki

2 min czytania
Świąteczne emocje w Suwałkach! Weź udział w I Powiatowym Konkursie Piosenki

W Raczkach odbył się niezwykły festiwal talentów, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój! Uczniowie z ośmiu szkół podstawowych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas I Powiatowego Konkursu Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej”.

  • Raczki gościły młodych artystów z całego powiatu
  • Laureaci konkursu zachwycili publiczność swoimi występami

Raczki gościły młodych artystów z całego powiatu

17 stycznia 2025 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Raczkach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło młodych artystów z różnych zakątków powiatu suwalskiego. Uroczyste otwarcie konkursu, objętego honorowym patronatem Witolda Kowalewskiego, Starosty Suwalskiego, poprowadził dyrektor placówki Marek Cieśluk. W tym roku do rywalizacji przystąpiło aż osiem szkół: Płociczna-Tartak, Przerośl, Stary Folwark, Rutka-Tartak, Słobódka, Wiżajny, Suwałki oraz Raczki. Atmosfera była pełna radości i świątecznego klimatu, a uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty przed licznie zgromadzoną publicznością. Jury miało trudne zadanie oceniało nie tylko umiejętności wokalne, ale także interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu zachwycili publiczność swoimi występami

Po przesłuchaniach, które obejmowały 39 wykonawców z klas 0-VIII, jury ogłosiło wyniki w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii klas 0-II zwyciężyła Aleksandra Huryn z SP Płociczno-Tartak, drugie miejsce zajęła Natalia Murawska z SP Wiżajny, a trzecie Lena Bartoszewicz również z SP Płociczno-Tartak. W kategorii klas III-IV pierwsze miejsce zdobyła Amelia Elbruda z SP Stary Folwark, na drugim miejscu uplasowała się Maja Kupszta z SP Rutka-Tartak, a trzecie przypadło Annie Obuchowskiej z SP Słobódka. W kategorii klas V-VI najlepsza okazała się Anna Maria Cichanowicz z SP Stary Folwark, drugie miejsce zajmował Fabien Strzała z SP Słobódka, a trzecie Amelia Skorupska z SP Raczki. W ostatniej kategorii VII-VIII triumfowała Julia Atkiewicz z SP Wiżajny, na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Bożewicz z SP Raczki, a trzecie miejsce zdobyła Amelia Cieśla z SP Nr 11 w Suwałkach. Na zakończenie konkursu laureaci otrzymali nagrody wręczone przez przedstawicielkę Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbarę Cieśluk oraz Wójta Gminy Raczki Piotra Gajdę. Każdy uczestnik został uhonorowany podziękowaniami za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Niech te świąteczne melodie będą inspiracją do dalszego rozwijania talentów artystycznych!
Wg inf z: Starostwo Powiatowe w Suwałkach

Autor: krystian