Klub Senior+ w Suwałkach miejsce, gdzie seniorzy odżywają i spotykają się każdego dnia

Klub Senior+ w Suwałkach to miejsce, gdzie starsi mieszkańcy odnajdują radość, aktywność i prawdziwe towarzystwo. Zajęcia pełne energii i serdeczna atmosfera sprawiają, że każdy dzień nabiera nowego blasku!
- Suwałki z wyjątkowym Klubem Senior+ nad zalewem Arkadia
- Suwałczanie zyskują nie tylko formę fizyczną, ale i nowe przyjaźnie
Suwałki z wyjątkowym Klubem Senior+ nad zalewem Arkadia
W sercu Suwałk, tuż przy malowniczym zalewie Arkadia, działa Klub Senior+, który stał się prawdziwym azylem dla osób starszych. Ten nowoczesny ośrodek, odnowiony dwa lata temu dzięki wsparciu rządowego programu Senior +, przyciąga aż 41 uczestników zarówno panów, jak i panie. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie dba o to, by każdy znalazł tu coś dla siebie.
Klub tętni życiem szczególnie we wtorki i czwartki, kiedy odbywają się zajęcia gimnastyczne. Tak duże zainteresowanie sprawia, że dwie grupy ćwiczą niemal na styk, a niektórzy seniorzy nawet decydują się na aktywność siedząc na kanapie, byle tylko być częścią tego ruchu. Poza gimnastyką ogromnym powodzeniem cieszą się warsztaty taneczne oraz zimowe spacery z kijkami idealne na poprawę kondycji i integrację.
Suwałczanie zyskują nie tylko formę fizyczną, ale i nowe przyjaźnie
W Klubie Senior+ nie brakuje też zajęć rozwijających umysł spotkania z psychologiem czy różnorodne warsztaty pomagają utrzymać intelektualną świeżość. Jednak najważniejszym magnesem tego miejsca jest możliwość spotkań i rozmów w kameralnej atmosferze. Jak podkreśla Monika Lipińska, kierowniczka klubu:
Ludzie samotni nie potrzebują wyłącznie zajęć, ale także żeby się spotkać. Dobrze, że nasz klub nie jest molochem, bo w mniejszej grupie łatwiej zżyć się.”
Seniorzy dzielą się swoimi historiami życia, wspominają dawne czasy i wspierają się nawzajem w trudnych chwilach. Na tablicy ogłoszeń pilnie śledzą imieniny kolegów i koleżanek, by żadne święto nie zostało pominięte.
Kuchnia klubu to prawdziwe centrum kulinarnych spotkań wspólne pieczenie ciast czy gotowanie to okazja do budowania więzi i realizacji pasji. W tym roku wypieki seniorów zasiliły stoisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałki Arena, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Codzienna atmosfera przypomina domowe zacisze: podczas gdy jedna grupa kończy ćwiczenia z szarfami, inne seniorki grają w rummikuba lub rozmawiają przy herbacie. Kierowniczka planuje kolejne wyjścia ostatnio wielkie wrażenie zrobiła na uczestnikach wizyta w straży pożarnej z nauką pierwszej pomocy.
Jedna z klubowiczek podsumowuje to miejsce słowami:
Ja odżyłam dzięki klubowi”
, co doskonale oddaje ducha tego wyjątkowego miejsca.
Autor: krystian