Jak rozmawiają zwierzęta - spotkanie dla młodych przyrodników w Suwałkach

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i Wigierski Park Narodowy zapraszają na cykl dla małych odkrywców, którzy chcą lepiej zrozumieć przyrodę pod nosem miasta. W Pracowni Smykałka dzieci poznają, jak odczytywać ślady i dźwięki zwierząt - to praktyczne spotkania z pasją edukatora.
- W Bibliotecznym Klubie Przyrodnika dzieci nauczą się czytać język natury
- Rodzice poznają zasady zapisów i terminy spotkań, a wszystko jest dostępne bezpłatnie
W Bibliotecznym Klubie Przyrodnika dzieci nauczą się czytać język natury
Cykl „Biblioteczny Klub Przyrodnika” powstał z myślą o dzieciach ciekawych świata i lubiących eksperymenty na świeżym powietrzu. Zajęcia prowadzi Elżbieta Perkowska - Starszy Specjalista do Spraw Edukacji w Wigierskim Parku Narodowym, która przybliży uczestnikom tajemnice fauny i flory w przystępny sposób. Będzie o tropach, odgłosach i zwyczajach zwierząt, ale też o tym, jak je szanować i obserwować bez szkody dla przyrody 😊🌿.
- Grupa docelowa - dzieci w wieku 8-12 lat.
- Miejsce spotkań - Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach - Pracownia Smykałka.
- Współorganizator - Wigierski Park Narodowy.
Rodzice poznają zasady zapisów i terminy spotkań, a wszystko jest dostępne bezpłatnie
Zajęcia odbywają się regularnie - w ostatni czwartek miesiąca - godzina 17:00, tak by dzieci mogły planować czas po szkole. Najbliższe spotkanie zaplanowano na czwartek, 26 lutego 2026 - godzina 17:00. Grafika spotkań wygląda tak:
- Kiedy - ostatni czwartek miesiąca - godzina 17:00
- Najbliższe spotkanie - czwartek, 26 lutego 2026 - godzina 17:00
Udział w zajęciach jest bezpłatny - udział bezpłatny, udział bezpłatny. Zapisy prowadzone są w Wypożyczalni dla Dzieci oraz telefonicznie pod numerem 87 565 62 46 wewn. 17 - Wypożyczalnia dla Dzieci lub telefon: 87 565 62 46 wewn. 17. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie liczby uczestników, by nie zabrakło miejsca i materiałów edukacyjnych 🙂.
Spotkania łączą teorię z praktyką i krótkimi ćwiczeniami, więc rodzice mogą liczyć na dobrze spędzoną godzinę, po której dzieci wrócą do domu z nową wiedzą i pomysłami na zabawy przyrodnicze.
na podstawie: Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.
Autor: krystian

