Oświata w Suwałkach pod lupą. Kurator i wiceprezydent rozmawiali o niżu

Oświata w Suwałkach pod lupą. Kurator i wiceprezydent rozmawiali o niżu

FOT. Urząd Miejski

W suwalskiej oświacie coraz mocniej widać zmianę, której nie da się już zbyć prostą statystyką. Podczas spotkania Romana Rynkowskiego z podlaską kurator oświaty Agnieszką Krokos – Janczyło rozmowa zeszła nie tylko na szkoły, ale też na żłobki i kadry. To sygnał, że o przyszłości edukacji w mieście trzeba dziś myśleć szerzej niż tylko przez pryzmat jednej rekrutacji.

Do spotkania doszło 27 marca. Uczestnicy omówili najważniejsze sprawy związane z oświatą w Suwałkach, a na pierwszy plan wysunęła się sytuacja demograficzna. To właśnie niż zaczyna być odczuwalny w suwalskich żłobkach, co z czasem może wpływać także na kolejne etapy miejskiej edukacji.

Rozmowa dotyczyła również sytuacji nauczycieli oraz zainteresowania uczniów szkołami ponadpodstawowymi w mieście. W takich rozmowach widać nie tylko bieżące problemy, ale też kierunek, w jakim samorząd i kuratorium będą musiały wspólnie układać szkolną rzeczywistość w najbliższych latach.

na podstawie: Urząd Miejski w Suwałkach.