Suwałki Arena pod alarmem - policja i służby sprawdziły ewakuację

Suwałki Arena pod alarmem - policja i służby sprawdziły ewakuację

FOT. Policja Suwałki

W Suwałki Arenie policjanci, strażacy i przedstawiciele miejskich instytucji weszli w scenariusz kryzysowy podczas ćwiczeń ewakuacyjnych. Sprawdzano, czy komunikacja i decyzje zapadają dość szybko, gdy w obiekcie znajduje się duża liczba osób. W działaniach uczestniczyła też młodzież, uczniowie i studenci, którzy poznali procedury bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ćwiczyli w Suwałki Arenie wariant zdarzenia, do którego mogłoby dojść w trakcie imprezy z liczną publicznością. Scenariusz zakładał sytuację kryzysową i wymagał natychmiastowej reakcji oraz sprawnego kierowania ewakuacją uczestników. Podczas działań sprawdzano przepływ informacji, współpracę między służbami i podejmowanie decyzji pod presją czasu.

W ćwiczeniach obok policjantów wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Suwałkach, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach, Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, klubu Ślepsk Malow Suwałki oraz agencji ochrony. Do scenariusza włączono także młodzież, uczniów i studentów, aby mogli zobaczyć, jak wyglądają procedury w takim obiekcie.

Takie działania mają jeden cel - wychwycić słabe punkty, zanim zrobi to prawdziwe zagrożenie. Ćwiczenia pokazują, czy służby i organizatorzy potrafią zadziałać wspólnie, bez chaosu i bez straty czasu, gdy stawką jest bezpieczeństwo ludzi.

na podstawie: KMP w Suwałkach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Suwałki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.