Kontrola prędkości w Rutce Tartak ujawniła 34-latka z 0,6 promila

FOT. Policja Suwałki
Tuż po 8 w gminie Rutka Tartak policjanci zatrzymali Chevroleta, którego kierowca jechał za szybko. Za kierownicą siedział 34-latek, a badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kontrola odbyła się w miejscu wskazanym wcześniej przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Suwalscy policjanci sprawdzali ten odcinek drogi, bo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiły się zgłoszenia, że kierowcy regularnie przekraczają tam dopuszczalną prędkość. Mundurowi szybko potwierdzili, że sygnały nie były przypadkowe - już po 8 zatrzymali Chevroleta, którego kierowca nie zastosował się do przepisów.
Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło 0,6 promila w organizmie. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Policja przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie tylko miejsce zgłaszania problemów, ale też narzędzie, które realnie pomaga wyłapywać niebezpieczne zachowania na drogach. To pokazuje, że jedno zgłoszenie i jedna kontrola potrafią w kilka minut ujawnić kierowcę, który łączył zbyt szybką jazdę z alkoholem za kierownicą.
na podstawie: Policja Suwałki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Suwałki). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

W tych wsiach ruszą odczyty wodomierzy. Trzeba je przygotować

Kontrola prędkości w Rutce Tartak ujawniła 34-latka z 0,6 promila

Eko-punkty trafiają na suwalskie bazary. Segregacja ma być prostsza

Suwałki sprawdzą, co nauka robi z obiadem przy widelcu

Noc Muzeów w Suwałkach. Jednego wieczoru sztuka, historia i motoryzacja

Na Arkadii znów ruszyły roboty. Skatepark zmienia się w betonowy tor

Bezpłatne USG tarczycy w Suwałkach. Rusza projekt dla wybranych kobiet

Suwałki wspierają zabytki. Dziesięć adresów dostało 325 tysięcy złotych

Nad Arkadią robi się ciaśniej. Piesi muszą wybrać inne dojście
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki 1:3](/images/mecz/thumbnails/olimpia-elblag-wigry-suwalki-13052026-13.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 1 (Grupa I) – Olimpia Elbląg – Wigry Suwałki 1:3

Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Suwałkach - kontakt, rekrutacja, kursy zawodowe

Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach - kontakt, oddziały, cennik i dojazd

ZUS Inspektorat w Suwałkach - kontakt, godziny, rezerwacja wizyty

Okręgowy Urząd Miar w Białymstoku - Wydział Zamiejscowy w Suwałkach: kontakt, godziny, dojazd
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Okręgowa w Suwałkach - kontakt, godziny, informacje
- Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach - kontakt, godziny i najważniejsze sprawy
- Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach - kontakt, oddziały, cennik i dojazd
- Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Białymstoku Delegatura w Suwałkach - kontakt i adres
- Urząd Skarbowy w Suwałkach - kontakt, godziny, rejestracja, zasięg terytorialny
- EUWT Nemunas-Niemen w Suwałkach - adres, telefon i kontakt z biurem
