Zabrała pudełko z pieniędzmi ze stoiska. Policjanci ustalili jej tożsamość

Zabrała pudełko z pieniędzmi ze stoiska. Policjanci ustalili jej tożsamość

FOT. KMP w Suwałkach

Kobieta podbiegła do stoiska z truskawkami, zabrała pudełko z pieniędzmi i uciekła. Straty oszacowano na około 700 złotych. Suwalscy policjanci ustalili podejrzaną dzięki analizie monitoringu i zatrzymali ją na jednej z ulic miasta.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy ze stoiska z owocami. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kobieta nagle podbiegła do punktu sprzedaży, zabrała pudełko z gotówką i uciekła.

Poszkodowana wyceniła straty na około 700 złotych. Policjanci zabezpieczyli materiały dowodowe i przejrzeli nagrania z monitoringu. Na tej podstawie śledczy ustalili tożsamość podejrzanej.

Kobieta została zatrzymana na jednej z ulic w Suwałkach. Trafiła do policyjnej celi, a następnie usłyszała zarzut kradzieży zuchwałej w warunkach recydywy.

Zgodnie z informacją policji Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działa w warunkach recydywy, górna granica kary może zostać zwiększona o połowę. Ostateczną decyzję w sprawie podejrzanej podejmie sąd.

Ta kradzież pokazuje, jak szybko pozornie prosty skok po gotówkę może zakończyć się zarzutem i perspektywą wieloletniej kary, zwłaszcza gdy podejrzana była już wcześniej karana.

na podstawie: KMP w Suwałkach.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Suwałkach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.