Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

All inclusive w Polsce i wszędzie indziej – co oznacza i czy warto?

Bardzo często wybieranym rozwiązaniem podczas wyjazdów zagranicznych, ale i tych u nas w kraju jest tzw. all inclusive, innymi słowy – wszystko w jednej cenie. Wówczas, po zameldowanie się w hotelu, otrzymujemy bransoletkę, która sprawia, że obsługa jest świadoma z jakiej korzystamy opcji wyżywienia. W największej liczbie przypadków, all inclusive oznacza, że mamy nielimitowany dostęp do jedzenia i pica – alkoholu także. W zależności od tego, jaki wybierzemy hotel, czas trwania i to co wchodzi w skład all inclusive może się różnić.

Kiedy wybieramy opcję all inclusive Polska także daje nam taką możliwość, to nie tylko rozwiązanie na wyjazdy zagraniczne. Natomiast, czy warto w ogóle z tego korzystać? Czym all inclusive będzie różniło się od podstawowej wersji, a czego nam nie gwarantuje? Wakacje w Polsce mogą być wyjątkowe pod wieloma względami, wystarczy tylko do nich odpowiednio się przygotować.

Tego all inclusive nie zawiera

Mimo tego, że nie jest to regułą i zdarza się, że jest zupełnie inaczej, opcja all inclusive najczęściej nie zawiera w ofercie prawdziwej kawy, lodów oraz specjałów lokalnej kuchni. Czasami naprawdę lepiej wybrać opcję taniej wycieczki po Polsce.

Licząc na to, że posiadając all inclusive będziemy mogli wypić dobre espresso, zjeść dojrzałe i soczyste owoce oraz miejscowe smakołyki – niestety, ale można się bardzo zawieść. To smutna prawda, ale najczęściej kuchnia all inclusive jest po prostu nijaka. Większość potraw przygotowuje się masowo, w taki sposób, aby w minimalnym stopniu zaspokoić potrzeby i gust wszystkich wczasowiczów. Bardzo rzadko będą to wykwintne dania, nad którymi będziemy się wręcz rozpływać.

Kiedy pragniemy świeżego soku pomarańczowego lub prawdziwego mojito, najczęściej będziemy musieli dopłacić. Chociaż wybierając all inclusive otrzymujemy faktyczny dostęp do nieograniczonego jedzenia i pica, natomiast w wielu wypadkach o wiele smaczniejsze i ciekawsze potrawy oraz napoje otrzymamy tylko za dodatkową opłatą. Spędzając wczasy w Polsce, także możemy wykupić sobie all inclusive, jednak z uwagi na znajomość swojego kraju, łatwiej będzie nam wybrać najlepsze rozwiązanie.

All inclusive – czy warto wykupić tę opcję?

Opcja all inclusive może być dość kosztowna, gdzie na wakacje w Polsce wydamy znacznie mniej. Stajemy zatem przed dylematem. Kiedy kupić all inclusive, a kiedy sobie darować?

Z tego rozwiązania warto skorzystać podczas wyjazdów do krajów arabskich, gdyż tam lepiej nie ryzykować jedzenia poza hotelem. Chodzi głównie o bardzo niski poziom warunków sanitarnych, w których wszystko jest przygotowane. Ponadto, charakter tamtej kuchni może spowodować u nas bardzo nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe. Kiedy jednak bardzo pragniemy spróbować lokalnego jedzenia w Tunezji bądź Egipcie, zdecydowanie lepiej skorzystać z popularnych sieci fast food, lub znaleźć droższą restaurację. W tych krajach warto kupić all inclusive jeszcze z innego powodu. Sporo czasu spędzimy w końcu w samym hotelu, na plaży lub na basenie, a hotele te są w większości oddalone o sporo kilometrów od centralnych części miast. Uniemożliwia nam to z pewnością robienie zakupów na co dzień, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie to, co zaoferuje nam hotelowa kuchnia. Kiedy nasza forma wakacji to last minute w Polsce lub w innych krajach europejskich, odpuśćmy sobie opcję all inclusive. Tamtejsze jedzenie w restauracjach będzie dla nas całkowicie bezpieczne i z pewnością smaczniejsze od hotelowego.