W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Białymstoku oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Ludwinie, w których udział wzięli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Anastasija Khomich pierwszy  raz w swej badmintonowej karierze zdobyła tytuł Mistrz Polski w grze pojedynczej i podwójenej  juniorek. Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21:18, 21:17) Zuzannę Jankowską z (BENINCA UKS Feniks K-K). Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi wspólnie z klubową koleżanką Karoliną Szubert, a była to gra podwójna juniorek. W finale suwalska para pokonała 2:0 (21:17, 21:14) Zuzannę JANKOWSKĄ/Zofię TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K ABRM Warszawa). Brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła dla SKB Suwałki w grze mieszanej. Karolina Szubert brązowy medal zdobyła wspólnie z partnerem Szymonem STOKFISZEM. Karolina i Szymon w pierwszej rundzie odprawili z kwitkiem parę Hubert ZANIEWSKI /Agnieszka DZIEJARSKA następnie Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA, by w walce o finał przegrać w dwóch setach 16:21 i 14:21 z Maciej MATUSZ/Dominika KWAŚNIK — zdobywcami Mistrzostwa Polski.

Z kolei w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców z walki o złoty medal i Mistrzostwo Polski wyeliminowała Aleksandrę Goszczyńską (SKB Suwałki)/ Wiktorię Dąbczyńską — kontuzja kolana Aleksandry. Bez gry w finale Aleksandra Goszczyńska wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów) zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski. W półfinale pokonały 2:0 (23:21, 21:7) Wiktorię ADAMEK/Oliwię SOCHA (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn./KS Chojnik Jelenia Góra). Aleksandra i Wiktoria były zdecydowanymi faworytkami do złotego medalu Mistrzostw Polski. Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) zdobyła także medal brązowy w grze mieszanej, jej partnerem był Konrad PŁOCH. W walce o finał gry mieszanej ulegli parze, która zdobyła Mistrzostwo Polski — Paweł ŚMIŁOWSKI/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA. Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski zdobył suwalczanin Michał Sobolewski. W grze pojedynczej młodzików — Michała Sobolewskiego zaliczano do faworytów. Michał walkę o wejście do finału przegrał 0:2 (18:21, 16:21) z Janem LEWANDOWSKIM (BKS Kolejarz Częstochowa) i musiał zaspokoić się medalem brązowym. Kolejny, drugi medal — brązowy, Michał zdobył w grze podwójnej młodzików wspólnie z partnerem Nestorem GABRYSIAKIEM (UKS Kometa Sianów). Michał i Nestor w walce o finał musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców tej kategorii — Mistrzów Polski, Robert CYBULSKI/Bartosz MARKIEWICZ.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
Z Ludwina na lubelszczyźnie suwalscy, młodzi badmintoniści wracają z jednym medalem złotym, trzema srebrnymi z trzema brązowymi. Najlepiej z suwalskiej ekipy w turnieju zagrały dziewczęta w grze podwójnej. Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka zdobyły, pierwsze miejsce w finale pokonały, 2:0 (21:10 i 21:4) debel Julia Chałupczak/Kamila Skorupska (UKS Kiko Zamość). Drugi medal tym razem srebrny Oliwia Niedźwiedzka zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt. W finale uległa 0:2 (16:21, 13:21) Julii Stankiewicz (UKS Hubal Białystok). Kolejny medal — srebrny, dla suwalskiego klubu zdobyli w grze mieszanej Dominik Ułanowicz/Natalia Lenczewska. Suwalczanie w finale musieli uznać wyższość zawodników UKS Hubal Białystok — Aleksander Mitroszewski/Julia Stankiewicz, nasi zawodnicy przegrali, ale po pięknej bardzo emocjonującej grze 0:2 (18:21, 19:21). Także srebro — wicemistrzostwo turnieju dla suwalczan Mikołaja Bobowicza /Mateusza Derdy w grze podwójnej chłopców. W walce o prymat w tej kategorii przegrali z parą Damian Perkowski/Krzysztof Podkowiński (UKS Hubal Białystok). Medale brązowe wśród suwalskich badmintonistów zdobyli Jan Szeszko i Dominik Ułanowicz — gra pojedyncza. W grze poj. dziewcząt, kolejny brązowy medal do kolekcji SKB dorzuciła Michalina Jaśkiewicz. Z kolei, w grze mieszanej, kolejny 3. medal brązowy dla SKB Suwałki zdobyli Jan Szeszko/Aleksandra Wilczewska.

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./Lublin 2020/anastazja_mistrz_1male.jpg" data-fancybox="">