UM Suwałki: Młodzi muzycy, plastycy, aktorzy! Czekamy na Wasze wnioski o stypendia
Warto przypomnieć, że do 15 grudnia czekamy na wnioski od młodych muzyków, aktorów, plastyków, fotografów, tancerzy, którzy chcieliby otrzymać od Miasta Suwałki
wsparcie finansowe swoich artystycznych poczynań.
Stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Suwałk dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie to nowy program stypendialny, który został wdrożony w tym roku. W ramach pierwszej edycji wyłoniono trójkę stypendystów. Tak się złożyło, że wszystkie wyróżnione osoby związane są z muzyką - Julka Markowska śpiewa, Kamila Sacharzewska gra na pianinie, a Tomek Kopecki śpiewa i gra na gitarze. Jednak o stypendium artystyczne, które ma charakter indywidualny, mogą ubiegać się uczennice i uczniowie suwalskich szkół, zamieszkali na terenie Gminy Miasto Suwałki
i odnoszący sukcesy o zasięgu co najmniej wojewódzkim w różnych dziedzinach sztuki muzyka, taniec, teatr, literatura, sztuki plastyczne, film.
Zgodnie z regulaminem stypendysta realizować ma za otrzymane pieniądze program podnoszenia swoich umiejętności artystycznych i twórczych, tj. może je przeznaczyć na m.in. pokrycie kosztów związanych z udziałem w konkursach, festiwalach, lekcjach mistrzowskich, kursach, warsztatach, szkoleniach, zakup materiałów i usług, zakup sprzętu muzycznego, wyposażenia, strojów scenicznych, wynajem pomieszczeń.
W danym roku przewidziano możliwość przyznania do dziesięciu stypendiów. Wnioskodawcą może być samorządowa instytucja kultury działająca na terenie miasta Suwałki, stowarzyszenie lub inny podmiot działający w obszarze kultury i sztuki na terenie miasta Suwałk lub suwalska szkoła. Stypendium może również przyznać Prezydent Miasta z inicjatywy własnej.
Wnioski należy składać w kancelarii ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach, ul. Mickiewicza 1 lub przesłać pocztą, w terminie do 15 grudnia 2020 roku. Decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Szczegóły znajdują się w załączonych plikach.
Urząd Miejski w Suwałkach, um.suwalki.pl/mieszkaniec/aktualnosci,4002/mlodzi-muzycy-plastycy-aktorzy-czekamy-na-wasze-wnioski-o-stypendia,2583405
Ostatnie Artykuły

Ferie zimowe 2027 w województwie podlaskim. Uczniowie rozpoczną przerwę już w styczniu
![[PIŁKA NOŻNA] KS Wasilków – Wigry Suwałki 0:3 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I) – pewny triumf gości w Suwałkach](/images/mecz/thumbnails/ks-wasilkow-wigry-suwalki-16052026-03.webp)
[PIŁKA NOŻNA] KS Wasilków – Wigry Suwałki 0:3 w Betclic 3. Lidze Grupa 1 (Grupa I) – pewny triumf gości w Suwałkach

Suwalskie muzeum w walce o Sybillę. Trwa publiczne głosowanie

Biały czepek i ślubowanie. Ważny moment dla studentów pielęgniarstwa

Korty przy Arkadii na chwilę zamilkną. Suwałki szykują tenisową metamorfozę

Prawie 2 promile za kierownicą i motocykl na Reja - dwa zatrzymania w jeden wieczór

Małe głosy, wielka scena w Wiżajnach. Przedszkolaki zachwyciły jury

W Białej Wodzie jechał 186 km/h - suwalska drogówka zabrała prawo jazdy

Wigierski Park Narodowy w Krzywem - kontakt, godziny, szlaki i zasady wstępu

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Suwałkach - kontakt, godziny, zgłoszenia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach - kontakt, godziny, e-BOK i zgłaszanie awarii

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach - kontakt, ceny i oferta handlowa

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Suwałkach - kontakt, oferta i zapisy

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Suwałkach - kontakt, godziny, zgłaszanie samowoli
Przydatne dane teleadresowe
- Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach - kontakt, ceny i oferta handlowa
- Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegatura w Suwałkach - kontakt, godziny, nadzór pedagogiczny
- Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach - kontakt, zgłoszenia awarii, strefa parkowania
- Urząd Miejski w Suwałkach - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Oddział Celny w Suwałkach - kontakt, godziny i sprawy online
- Sąd Rejonowy w Suwałkach - kontakt, wydziały, godziny i opłaty
