Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Jak wybrać polisę ubezpieczeniową na życie?

Choć zazwyczaj nie dopuszczamy do siebie myśli, że nam lub najbliższym może stać się coś złego, niestety istnieje takie prawdopodobieństwo. Aby zyskać spokój ducha oraz komfort w każdej sytuacji, warto wybrać zabezpieczenie, które zapewni nam oraz członkom rodziny najwięcej korzyści. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest polisa ubezpieczeniowa na życie. Sprawdź, co warto wiedzieć na jej temat, aby w przyszłości dokonać właściwego wyboru.

Ubezpieczenie na życie – na czym polega i jak działa?

Aby polisa ubezpieczeniowa na życie przynosiła nam zauważalne korzyści, warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z najważniejszymi informacjami na jej temat. Czym tak naprawdę jest ubezpieczenie na życie? To produkt, którego głównym przedmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. Warto jednak pamiętać, że polisa ubezpieczeniowa na życie zawarta w formie podstawowej chroni nie tyle Ciebie, co Twoich najbliższych. Jeśli na skutek nieszczęśliwego wypadku mogłoby Cię zabraknąć, dzięki ubezpieczeniu na życie Twoja rodzina, jako osoby uposażone, otrzyma środki pochodzące z polisy.

Suma ubezpieczenia – dlaczego jest tak istotna?

Pamiętaj, że przy wyborze polisy na życie określenie swojej sytuacji materialnej, zawodowej oraz własnych potrzeb powinno stanowić podstawowy element każdej przeprowadzanej rozmowy. Jednym z elementów, na które należy zwrócić uwagę w szczególności w przypadku ubezpieczenia na życie, jest suma ubezpieczenia.

Czym jest suma ubezpieczenia? To maksymalna kwota odszkodowania, jaką może zagwarantować wybrana przez Ciebie polisa ubezpieczeniowa na życie. To niezwykle ważny element każdego ubezpieczenia, dlatego przed wyborem towarzystwa ubezpieczeniowego oraz zawarciem umowy wiążącej warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jej temat. 

Wysokość sumy ubezpieczenia w przypadku polisy ubezpieczeniowej na życie ustalana jest w oparciu o indywidualne potrzeby klienta, jakie będzie miał w momencie zajścia określonego zdarzenia. Od sumy ubezpieczenia będzie zależeć także wysokość składki, jednak zawsze należy pamiętać, że nie jest ona jedynym czynnikiem decydującym. Wpływ na jej wysokość ma także wiek oraz stan zdrowia ubezpieczonego. Dzięki temu towarzystwo może określić poziom ryzyka, który jest istotny szczególnie w przypadku osób starszych lub ciężko chorych. Dlatego też częstym elementem, którego musi dopełnić ubezpieczający się, jest wypełnienie ankiety medycznej. 

W takim razie czy wysokość świadczenia zawsze będzie równa sumie ubezpieczenia? Niestety nie zawsze ma to miejsce, dlatego też w celu uniknięcia nieporozumień warto zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Określają one wysokość świadczenia, jakie może otrzymać ubezpieczony lub osoby uposażone, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Przykładowo pełna suma ubezpieczenia jest wypłacana w przypadku zgonu naturalnego, śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego lub w trakcie pracy. Natomiast osoba uposażona nie otrzyma odszkodowania, jeśli do śmierci ubezpieczonego doszło np. w wyniku samobójstwa lub pod wpływem narkotyków. 

Dodatkowe ubezpieczenia

Aby polisa ubezpieczeniowa na życie mogła chronić Ciebie i Twoją rodzinę w o wiele szerszym zakresie niż tylko w przypadku Twojej śmierci, warto zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenia. Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zapewnia osobie ubezpieczonej jeszcze większy zakres ochrony, dokładnie dopasowany do jej potrzeb, niezależnie od podstawowego ubezpieczenia. 

Umowa dodatkowa zapewnia odpowiednie wsparcie w wielu życiowych sytuacjach:

  • na wypadek niezdolności do pracy;
  • na wypadek pobytu w szpitalu;
  • na wypadek poważnego zachorowania;
  • na wypadek poważnego inwalidztwa.

Podjęcie decyzji o zawarciu umów dodatkowych w polisie ubezpieczeniowej na życie to bardzo rozsądna decyzja. Dzięki temu masz świadomość tego, że niezależnie od sytuacji, w jakiej znajdziesz się wraz ze swoją rodziną, otrzymasz wsparcie, dzięki któremu będziesz mógł w dalszym ciągu żyć w godny sposób. Polisa ubezpieczeniowa na życie to bardzo dobre zabezpieczenie dla osób posiadających kredyty hipoteczne lub inne poważne zobowiązania finansowe.