Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Dziesięcioro uzdolnionych artystycznie uczniów suwalskich szkół, odnoszących sukcesy w swojej dziedzinie otrzymało od Czesława Renkiewicza, Prezydenta Suwałk oraz jego zastępcy Romana Rynkowskiego stypendia, które pozwolą im kontynuować rozwój własnych talentów. W spotkaniu wziął udział również Radny Marek Zborowski - Weychman, który wnioskował o ustanowienie takiej formy wsparcia młodzieży.

- To nowe działanie, które realizujemy po raz drugi. Mam nadzieję, że nasza pomoc finansowa na początku kariery młodych artystów pomoże im rozwinąć skrzydła i rozwinąć się artystycznie – powiedział w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.


STYPENDYŚCI – DZIECI I MŁODZIEŻ
 
1.       Filip Shramko
Tancerz, członek Studia Tańca Radość, solista w widowiskach taneczno-muzycznych w SOK, m.in. „Doktorek Honorek”, uczestnik i zdobywca czołowych miejsc na festiwalach i konkursach tanecznych.
 
2.       Marharyta Shramko
Tancerka, członkini Studia Tańca Radość, solistka w widowiskach taneczno-muzycznych w SOK, m.in. „Doktorek Honorek”, uczestniczy i zdobywa czołowe miejsca na festiwalach i konkursach tanecznych.
 
3.       Izabella Salwecka
Od 8 lat tańczy w zespołach działających w Suwalskim Ośrodku Kultury – najpierw w DANCE ACADEMY pod okiem Mihaila Nikolova, aktualnie w STUDIO TAŃCA RADOŚĆ pod kierunkiem Iryny Popovej. Solistka w spektaklu pt. „Opowieści ze Śnieżnej Krainy” prezentowanym w SOK.
 
4.       Natalia Ambrosiewicz
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
5.       Sebastian Walento
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na międzynarodowych festiwalach piosenki, śpiewając solo lub w duecie.
 
6.       Maja Kałęka
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
7.       Jakub Walendykiewicz
Na co dzień doskonali swoje umiejętności w Suwalskim Studio Piosenki „Beciaki”. Regularnie zdobywa wysokie miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych.
 
8.       Daniel Walisiewicz
Uczeń I klasy cyklu sześcioletniego II stopnia PSM w Suwałkach, ponadprzeciętnie uzdolniony 11-latek, grę na flecie doskonali pod okiem mgr Agnieszki Perkowskiej. Z sukcesami występuje na konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając na nich najwyższe miejsca. Poza tym, z przyjemnością koncertuje z zespołem rozrywkowym Krzysztofa Krzesickiego.
 
9.       Julia Markowska
Uczennica klasy szóstej szkoły podstawowej, laureatka i zdobywczyni wielu czołowych miejsc na licznych festiwalach piosenki i konkursach wokalnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
 
10.   Bernadeta Bilbin
Uczennica V klasy cyklu sześcioletniego II stopnia PSM w Suwałkach, uzdolniona młoda skrzypaczka. Z sukcesami występuje na ogólnopolskich konkursach, zdobywając na nich najwyższe miejsca.