Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

 Relokacja maszyn - na jaką firmę warto się zdecydować

Chyba każdy z nas się zgodzi z tym, że transport maszyn to duże wyzwanie zarówno organizacyjne, jak i logistyczne. Proces ten wymaga od nas dużej precyzji oraz specjalistycznej wiedzy na temat odłączania i przyłączania sprzętu. Często wykracza to poza nasze kompetencje, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie zajmującej się relokacją maszyn. Na jaką jednak warto się zdecydować? Tego dowiecie się poniżej!

Czym jest relokacja maszyn?

Usługa ta polega na odłączeniu maszyn od konkretnych stanowisk, transporcie ich do innego miejsca, rozładunku oraz ponownej instalacji mediów zasilających. Mowa tutaj także o demontażu oraz montażu wszelkich urządzeń. Transport może odbywać się do innego miejsca lub pomiędzy pomieszczeniami w zakładzie. W tej drugiej sytuacji warto pamiętać o bezpieczeństwie pracowników oraz innych urządzeń. Warto wiedzieć o tym, że relokuje się nie tylko maszyny, ale również linie produkcyjne czy nawet całe zakłady produkcyjne.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną firmę oferującą relokację maszyn?

Relokacja maszyn charakteryzuje się tym, że każdy etap transportu urządzeń musi być przeprowadzany przy zachowaniu dużej ostrożności. Mowa tutaj o transporcie maszyn o dużej wartości, które często stanowią podstawę działania naszego przedsiębiorstwa. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalistów. Zdecydowanie się na samodzielny transport takich urządzeń jest prawie niemożliwe bez specjalistycznej wiedzy i sprzętu. Trzeba także podjąć odpowiednie prace organizacyjne, które pozwolą nam uniknąć czasowego zamknięcia zakładu.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług z jakiejś firmy, warto sprawdzić jakie jeszcze usługi oferuje. Dzięki nim będziemy w stanie jeszcze lepiej zaplanować transport naszych maszyn. Niektóre przedsiębiorstwa oferują chociażby pakowanie przedmiotów i maszyn, wykonywanie zabezpieczeń na potrzeby transportu lotniczego i morskiego, deinstalację maszyn, złomowanie urządzeń itd.

Plan relokacji

Jeśli zależy nam na sprawnej organizacji pracy, musimy wdrożyć plan relokacji. Firmy oferujące takie usługi często już na samym początku opracowują projekt relokacji maszyn. Pozwala on dopasować się do potrzeb klienta. Powinien on obejmować wszystkie aspekty związane z kolejnością działania w zakresie deinstalacji maszyn i ich przewozu.

Zazwyczaj w dokumencie określa się jakie środki bezpieczeństwa będą podejmowane przy wykonywaniu konkretnych czynności oraz jakie narzędzia będą do tego wykorzystywane. Projekt relokacji odgrywa więc bardzo ważne zadanie. Warto dopytać usługodawcę o możliwość wykonania takiego planu. Jest to jednak standardowe działanie w przypadku renomowanych firm zajmujących się relokacją maszyn.

Podsumowując

Relokacja maszyn jest kompleksową usługą, na którą powinny zdecydować się wszystkie przedsiębiorstwa, które decydują się na przeniesienie maszyn czy całych linii produkcyjnych do innego miejsca. Z takich usług korzysta się w przypadku rozszerzenia swojej działalności produkcyjnej czy przeniesienia nawet całego zakładu do innego miasta.