Dwa nowoczesne rowery trekkingowe przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach Starosta Suwalski. Podobnie jak w latach poprzednich policyjni cykliści strzec będą bezpieczeństwa w naszym regionie. Policyjne patrole rowerowe będzie można spotkać na suwalskich drogach, osiedlach i parkach.

Dwa nowoczesne rowery trekkingowe  wraz z niezbędnymi akcesoriami przekazał dzisiaj Starosta Suwalski Komendantowi Miejskiemu Policji w Suwałkach. Już kolejny rok z rzędu suwalscy policjanci strzec będą bezpieczeństwa na jednośladach. Takie patrole dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż pieszo. Policjantów na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Suwałk. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych. Służbę patrolową na jednośladach pełnią przede wszystkim funkcjonariusze "patrolówki", którzy w dwuosobowym składzie będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale także podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Wszystkim cyklistom przypominamy o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Często na ścieżkach można spotkać znaczną ilość rowerzystów, dlatego bardzo pożądaną cechą jest tu uprzejmość i zdrowy rozsądek.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez jezdnię i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania nawet, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.

  • Starosta Suwalski przekazuje dwa rowery Komendantowi Miejskiemu Policji w Suwałkach
  • Starosta Suwalski  przekazuje dwa rowery suwalskim policjantom
  • Policyjny patrol na rowerach
  • Policyjny patrol na rowerach
  • Policjant na rowerze
  • Policyjny patrol na rowerach