Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W jaki sposób dokonać wyboru odzieży roboczej?

Odzież robocza to sposób na to, aby zarówno zwiększyć komfort wykonywania pracy, jak i przyczynić się bezpośrednio do jej jakości. To właśnie dzięki niej możliwe jest swobodne poruszanie się, niezależnie od tego, w jakich warunkach atmosferycznych pracujemy.

Czy odzież ochronną i odzież roboczą możemy traktować jako synonimy? Jakie elementy wchodzą w skład odzieży roboczej? Na jakie materiały odzieży roboczej warto się zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Odzież ochronna a odzież robocza- czy to jest to samo?

Wiele osób uważa, że odzież robocza, a także odzież ochronna to te same terminy. Niestety w praktyce oznaczają różne typy odzieży, co powinniśmy mieć na uwadze. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odzież robocza skutecznie chroni nas przed zabrudzeniami, natomiast odzież ochronna ma za zadanie ochraniać nas przed niebezpieczeństwami w zależności od warunków pracy. Aby lepiej to zrozumieć, możemy założyć, że odzież robocza to przykładowo pielęgniarski fartuch lub płaszcz ogrodnika chroniący przed deszczem. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku odzieży ochronnej, bowiem przykładem są m.in. nauszniki, które zakładane są przez pracowników, którzy zajmują się obsługiwaniem przecinarki do metalu, która generuje ogromny hałas.

Hurtownia BHP Nawigator oferuje odzież roboczą i ochronną - sprawdź, jakie rodzaje znajdują się w asortymencie.

Odzież robocza - jakie elementy wchodzą w jej skład?

Skoro znamy już różnice pomiędzy odzieżą ochronną a roboczą, możemy zastanowić się nad tym, co wchodzi w skład tej drugiej. Jak już wspominaliśmy wcześniej- jest to komplet, który chroni nas zarówno przed warunkami atmosferycznymi, jak i przed zabrudzeniem. Może to być chociażby bielizna wykonana z kauczku, a także płaszcze wiatroochronne i deszczoochronne. Najczęściej jednak kompletujemy następujące elementy: ogrodniczki, kombinezony, bluzy, kurtki (również te przeciwdeszczowe), kamizelki (letnie, zimowe), rękawiczki, okulary, kaski. Są one przygotowane w taki sposób, że nie dopuszczają do kontaktu naszej skóry razem z materiałami. Dodatkowo gwarantują swobodę poruszania się, co z pewnością jest godne uwagi. Oprócz tego odzież robocza zapewnia komfort cieplny.

Na jakie materiały odzieży roboczej warto się zdecydować?

Warto jeszcze poświęcić chwilę na materiały, z których wykonana jest odzież robocza. Po skończonej pracy wyczyszczenie poszczególnych elementów nie powinno być problematyczne. Jeśli połączymy wszelkie funkcjonale cechy ubrań roboczych, wówczas okaże się, że do odzieży roboczej wykorzystywane są klasyczne materiały. Najczęstszym przykładem jest bawełna, która sprawdzi się w miejscach, gdzie temperatura jest średnia, natomiast wilgotność powietrza stosunkowo niska. W przypadku pracy w wysokiej temperaturze i wilgotności zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się być włókna sztuczne i oddychające, które w znacznym stopniu ułatwiają oddawanie potu. Aby wykonać ubrania robocze przeciwdeszczowe, należy wybrać materiały nieoddychające i nieprzewiewne.