Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

8 października 2021 r. w Suwałkach odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej pierwszego w odrodzonej Ojczyźnie Ministra Spraw Wojskowych oraz Patrona Wojskowej Komendy Uzupełnień w Suwałkach - gen. dyw. Józefa Leśniewskiego, w 100. rocznicę jego śmierci.

Tablica memoratywna umieszczona została na budynku WKU przy ul. Wojska Polskiego 21a. W uroczystości uczestniczyli członkowie rodziny gen. dyw. Józefa Leśniewskiego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej RP Jarosław Zieliński, Naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku dr Jarosław Schabieński, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Białymstoku płk dr Grzegorz Konopko, Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński oraz wiele, wiele innych znamienitych osób. Byli dowódcy wojskowi i żołnierze z wielu garnizonów, kapłani, komendanci i naczelnicy służb mundurowych, leśnicy, dyrektorzy, nauczyciele, młodzież szkolna, ludzie sportu, kombatanci i przyjaciele WKU. Przybyły poczty sztandarowe oraz media. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Suwałkach ppłk Jarosław Kowalewski wszystkim uczestnikom, w imieniu żołnierzy i pracowników WKU w Suwałkach, złożył serdeczne podziękowania.

Powiat Suwalski reprezentował Starosta Suwalski Witold Kowalewski, który odebrał pamiątkową statuetkę z wizerunkiem gen. dyw. Józefa Leśniewskiego i dedykacją „Ku pamięci Patrona WKU w Suwałkach” przekazaną przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Suwałkach ppłk Jarosława Kowalewskiego.

Źródło: WKU w Suwałkach
Fot. WKU w Suwałkach, Polskie Radio Białystok/Studio Suwałki oraz własne