Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk spotkał się w czwartek (23 czerwca) ze społecznością Przedszkola nr 7 w Suwałkach, która świętowała swój jubileusz w ramach zorganizowanego w placówce Festynu Ekologicznego.
 
Na początku swojej działalności w budynku mieścił się oddział żłobkowy, 5 oddziałów całodziennych oraz 14 oddziałów tzw. „zerówkowych” – razem ok. 400 dzieci. Obecnie w 6 oddziałach jest 133 dzieci.
 
- Te przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Prowadzi intensywne działania nastawione na integrację ze środowiskiem lokalnym i aktywnie uczestniczy w wielu uroczystościach – mówił Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk, przekazując na ręce Dyrektor Przedszkola czek na 10.000 zł.
 
Miasto Suwałki w ostatnich latach przeprowadziło wiele prac i modernizacji w budynku placówki. W 2018 r. na terenie przedszkola został wybudowany w nowy plac zabaw, a w 2019 r. przedszkole zostało poddane termomodernizacji oraz została wymieniona w całym budynku elektryka.

Aktualnie dyrektorem przedszkola jest Anna Eleksnin – Lachowska.

Jubileusz 35-lecia uświetniły występy dzieci z grup Białej i Fioletowej. Po przekazanych życzeniach, upominkach oraz występach małych artystów do wspólnej zabawy zaprosił i prowadził Teatrzyk „POD ORZEŁKIEM”. Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie zostały ustawione ciekawe stoiska z atrakcjami dla dzieci.