Od spotkania informacyjnego rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu „Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r.” W siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach został przedstawiony projekt i główne założenia tego Programu. 

Spotkanie było okazją do prezentacji również badań przeprowadzonych na zlecenie Miasta Suwałki przez Pracownię Badawczą IPC z Wrocławia. Na ich podstawie przeprowadzono diagnozę do PRP i zaplanowano dalsze działania. Kluczowe mechanizmy wsparcia biznesu przedstawił Prezes PNT Dariusz Bogdan:

  • Ośrodek Karier Suwalskich Absolwentów OKSA
  • Stypendium "Suwalski Starter Kariery" wspierające młodych zdolnych specjalistów z branż potrzebnych suwalskiej gospodarce,
  • Suwalski Bon Rozwoju Biznesu przeznaczony startupom i nowym firmom w Suwałkach,
  • Nowe inicjatywy mieszkaniowe dla specjalistów.

Głównym celem Programu jest wskazanie kierunków rozwoju i sposobów wsparcia przedsiębiorczości w Suwałkach oraz wzmocnienie potencjału ekonomicznego miasta do 2030 roku. Przyjęcie i realizacja Programu pozwoli na zrównoważony i stabilny rozwój gospodarczy Suwałk w najbliższych latach. 

Ponadto zgodnie z Zarządzeniem nr 324/2022 Prezydenta Miasta Suwałk z dnia 28 lipca 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r.” informujemy, iż w dniu 12 sierpnia 2022 r. rozpoczną się konsultacje społeczne projektu tego Programu, które potrwają do 12 września 2022 r.

Poniżej znajduje się projekt Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r. oraz Formularz konsultacyjny za pomocą którego można zgłaszać uwagi do ww. Programu od 12 sierpnia do 12 września 2022 r. Uzupełniony formularz konsultacyjny należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego w Suwałkach przy ul. Mickiewicza 1.

Z projektem Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r. można także zapoznać się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach pod  adresem: https://bip.um.suwalki.pl/Menu_tematyczne/organizacje_pozarzadowe_sek/OP_konsultacje_spoleczne_sek/informacja-o-konsultacjach-spolecznych-projektu-programu-rozwoju-przedsiebiorczosci-miasta-suwalk-do-2030-r.html

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 11 sierpnia 2022 r. oraz do udziału w konsultacjach społecznych projektu „Programu Rozwoju Przedsiębiorczości Miasta Suwałk do 2030 r.”