Dlaczego Tether jest bezpieczną przystanią inwestycji w kryptowaluty

Inwestorzy na rynku kryptowalut są ostatnio na krawędzi. Napięcia między USA a Chinami wzrosły, co doprowadziło do spadku wartości niektórych kryptowalut. Jednak nadal istnieją możliwości dla bystrych inwestorów, którzy są w stanie zidentyfikować te możliwości. Zrozumienie, dlaczego tether jest bezpieczną przystanią dla twoich inwestycji, może pomóc ci zobaczyć, dokąd zmierza rynek i jak możesz go skapitalizować. Tether stał się jedną z najbardziej stabilnych monet na rynku kryptowaluty ze względu na swoje unikalne właściwości. Podczas gdy istnieją inne stabilne monety, żadna z nich nie ma wszystkich tych właściwości jednocześnie, jak robi to tether. Przyjrzyjmy się, dlaczego tether jest doskonałą opcją inwestycyjną dla twojego portfela i dlaczego nadal pozostanie, nawet jeśli inne monety zaczną ponownie gwałtownie zwiększać swoją wartość.

Bezpieczeństwo ze względu na stabilność cenową

Podczas gdy cena tethera była zmienna w przeszłości, ostatnio osiadła w zakresie cenowym, który jest znacznie bardziej niezawodny. Mediana ceny USD tetheru wynosi około 0,99 USD od lutego, co jest znacznie bardziej stabilne niż cena prawie każdej innej monety. Oznacza to, że możesz czuć się pewny, że masz niezawodne zabezpieczenie przed rynkiem. Jeśli któreś z Twoich innych monet zaczną spadać w wartości, możesz wymienić je na tether po obecnym kursie i być całkiem pewnym, że zachowają swoją wartość. Zespół tether obiecał utrzymać cenę 1 USD tether do końca 2021 roku, więc możesz mieć pewność, że będzie to bezpieczna przystań dla twoich inwestycji.

Tether jest bezpieczną przystanią, ponieważ jest w pełni zabezpieczony

Aby wydać nowy tether, zespół stojący za nim posiada zabezpieczony swap z jednym z głównych banków. Oznacza to, że jeśli ktoś chce wymienić swój tether na USD, zespół może zwrócić gotówkę i zamknąć monetę. Jest to inny rodzaj systemu rezerwowego niż niektóre inne stablecoiny, które polegają na audytorach, aby zweryfikować, że mają wystarczająco dużo gotówki w ręku lub na obietnicy banku, aby dostarczyć gotówkę w razie potrzeby. W pełni zabezpieczony system oznacza, że nawet jeśli zespół tether zdecyduje się zamknąć monetę, będzie musiał zwrócić gotówkę wszystkim inwestorom, którzy wymienili tether na USD. Innymi słowy, system tether jest nie tylko stabilny, ale także w 100% umarzalny w dowolnym momencie, co czyni go bezpieczną przystanią dla twoich inwestycji.