Za nami inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024. W czwartek (21 września) na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się również podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2022/2023. Suwałki zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji.
 
Podczas spotkania najlepsze szkoły, a także samorządy otrzymały puchary. Nasze miasto reprezentował Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.
 
- Inwestycje w przyszkolną infrastrukturę sportową powoli przynoszą efekty. Dzieci i młodzież z Suwałk coraz lepiej radzą sobie we współzawodnictwie sportowym rywalizując z rówieśnikami z innych miast i miejscowości – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.
 
Warto dodać, że w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego wysokie 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach (2 w klasyfikacji dziewcząt, 12 w klasyfikacji chłopców), a 8 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach (19 w klasyfikacji dziewcząt, 5 w klasyfikacji chłopców).