Urząd Miejski w Suwałkach: I edycja Konkursu Recytatorskiego „Wierszykarnia”
Czy zew poezji rozbrzmiewa w sercach najmłodszych mieszkańców Suwałk? W marcu odbędzie się wydarzenie, które pozwoli im odkryć magię słów w najczystszej postaci. Wiosenna aura sprzyja kreatywności, a „Wierszykarnia” staje się przestrzenią, gdzie młodzi adepci sztuki słowa będą mieli okazję wykazać się swoim talentem.
  • „Wierszykarnia” - inicjatywa Suwalskiego Ośrodka Kultury.
  • Wydarzenie dedykowane młodym recytatorom.
  • Termin zgłoszeń został wyznaczony na 8 marca.

W mieście Suwałki kultura słowa rozkwitnie w pełnej krasie dzięki inicjatywie Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zapisy do pierwszej edycji Konkursu Recytatorskiego „Wierszykarnia” już trwają i potrwają aż do 8 marca bieżącego roku.

Za oknami coraz cieplej, a w sercach młodych mieszkańców Suwałk i okolic budzi się duch rywalizacji i chęć dzielenia się pięknem literatury. Konkurs jest otwarty dla dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych oraz tych, którzy przygotowywani są do zawodów przez najbliższych. To właśnie oni, na terenie Suwałk i Powiatu Suwalskiego, będą mieli szansę ujawnić swój talent przed szeroką publicznością.

Świat dziecięcej wyobraźni bywa bogatszy niż dorosłych, a „Wierszykarnia” ma za zadanie dostarczyć scenę dla tych małych wielkich umysłów. Udział w konkursie to nie tylko możliwość zdobycia cennych doświadczeń, ale też okazja do pokazania, że poezja żyje w najmłodszych pokoleniach. Przestrzeń Suwalskiego Ośrodka Kultury zamieni się w magiczny ogród, w którym każdy młody artysta będzie mógł zaprezentować owoc swojej pracy. 15 marca, kiedy oficjalnie rozpocznie się wydarzenie, oczekuje się pełnego bukietu emocji i niespodzianek, jakie niesie ze sobą sceniczna interpretacja poezji.

Do konkursu można zgłaszać się drogą elektroniczną, a wszystkie niezbędne informacje dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie internetowej organizatora. Pomimo że konkurs „Wierszykarnia” jest przede wszystkim platformą dla młodych talentów, to cała społeczność Suwałk ma okazję do uczestnictwa w kształtowaniu wrażliwości estetycznej swoich dzieci. O poezji mówi się, że jest językiem duszy, a przez „Wierszykarnię” dusze najmłodszych artyście będą miały szansę zaśpiewać swoim najpiękniejszym głosem.


Opierając się na: Urząd Miejski w Suwałkach