Włócznie Jaćwingów wręczone
W Suwałkach ponownie rozbrzmiały echa dawnych czasów – podczas uroczystej gali wręczono Włócznie Jaćwingów, nagrody honorujące wybitne zasługi dla miasta. Mieszkańcy i instytucje, którzy w minionym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju Suwałk, zostali docenieni w prestiżowym konkursie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, kto stanął na podium tej historycznej nagrody.
  • W Suwałkach odbyła się 21. gala wręczenia nagród Włócznia Jaćwingów.
  • Wyróżnienia otrzymało pięć osób, firm i instytucji zasłużonych dla miasta.
  • Gala miała miejsce w Suwałki Arena 10 lutego.
  • Wśród laureatów znalazł się m.in. Bank Spółdzielczy i Żłobek Miejski.

W sobotni wieczór, Suwałki Arena zamieniła się w miejsce pełne uznania i podziwu dla tych, którzy w minionym roku wniosli nieoceniony wkład w rozwój miasta. Od 2003 roku, nagroda Włócznia Jaćwingów staje się symbolem uznania dla tych, którzy swoją działalnością wyróżnili się na tle społeczności lokalnej. W tym roku, wśród pięciu laureatów, znalazły się zarówno instytucje, jak i osoby prywatne, które swoją pracy i zaangażowaniem tworzą lepsze jutro dla Suwałk.

W kategorii najdłuższego wsparcia lokalnego biznesu i aktywności kulturalnej oraz społecznej, Włócznię Jaćwingów z diamentem odebrał Bank Spółdzielczy w Suwałkach. Jego ponad stuletnia działalność stanowi fundament dla wielu lokalnych przedsiębiorstw, a także dla organizowanych w mieście wydarzeń. Tymczasem, za profesjonalną opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami oraz stworzenie warunków sprzyjających ich rozwojowi, nagrodzony został Żłobek Miejski.

Areszt Śledczy w Suwałkach został doceniony za efektywne łączenie resocjalizacji z integracją społeczną, a także za jego wkład w rozwój lokalnego rynku pracy. Ponadto, Mirosława Krymska została uhonorowana za swoje zaangażowanie w upowszechnianie kultury oraz za rozbudzanie pasji do teatru wśród suwalczan.

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie za swoje działania na rzecz wspierania przedsiębiorczości oraz organizację wydarzeń promujących innowacje i wiedzę ekonomiczną wśród młodzieży.

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, podkreślił, że kandydatów do nagrody zgłaszają sami mieszkańcy, co świadczy o silnym zaangażowaniu społeczności w życie miasta. "Po raz kolejny spotykamy się, aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej" – dodał podczas gali.

Włócznia Jaćwingów to nie tylko nagroda, ale i symbol silnej i zjednoczonej społeczności Suwałk, która razem pracuje na rzecz lepszego jutra. Docenianie tych działań ma fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju i prosperity miasta.


Na podst. Urząd Miejski Suwałki