PSP Suwałki: Pierwsza edycja Halowych Zawodów Młodzieży Pożarniczej w Rutce-Tartak
W rytmie syren i sportowej rywalizacji, młodzi adepci sztuki pożarniczej zmierzyli się w I edycji Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Niezwykła inicjatywa, która odbyła się 24 lutego, zgromadziła w suwalskim powiecie osiem zespołów gotowych do pokazania swoich umiejętności i siły współpracy.
  1. 24 lutego 2024 roku odbył się turniej sportowo-pożarniczy dla młodzieży w powiecie suwalskim.
  2. W zawodach wzięło udział 8 drużyn Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP).
  3. Etap powiatowy zorganizowano na terenie udostępnionym przez Wójta Gminy Rutka-Tartak, Piotra Sinkiewicza.
  4. Zawody odbyły się w Sali Sportowej Szkoły Podstawowej w Rutce-Tartak, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Kowalewskiej.
  5. Zwycięzcy w kategoriach: dziewcząt - MDP Raczki II, chłopców - MDP Rutka-Tartak I.
  6. Zawody miały na celu rozwój umiejętności pożarniczych i budowanie przyjaźni.
  7. Podziękowania dla organizatorów, sędziów, sponsorów oraz opiekunów drużyn.

Wydarzenie to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim znakomita okazja do kształtowania przyszłych strażaków i propagowania idei ratownictwa. Toteż nie dziwi fakt, że zaangażowanie lokalnej społeczności było ogromne. Szczególne podziękowania skierowane zostały do Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP, a w szczególności do dh Tadeusza Chołko oraz dh Bogdana Wierzchowskiego. Również Prezes Gminny OSP, dh Mirosław Garniewski, zasłużył na wyrazy uznania.

Wśród sponsorów, którzy przyczynili się do wysokiego poziomu zawodów, znaleźli się przedstawiciele firmy „Elektromil”, Panowie Zbigniew i Marcin Ślascy, oferując wartościowe nagrody dla uczestników. Swoje wsparcie udzielił też Komendant Miejski PSP w Suwałkach oraz Dowódca JRG 2, fundując nagrody za najlepsze wyniki indywidualne.

W duchu sportowej rywalizacji i przyjaznej atmosfery, młodzi zawodnicy mieli okazję nie tylko do rywalizacji, ale i do czerpania wiedzy od doświadczonych strażaków. Każdy uczestnik turnieju, oprócz niezapomnianych wrażeń, otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek, co z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma szansę zrozumieć, że służba w jednostkach ochrony przeciwpożarowej to nie tylko obowiązek, ale również pasja i możliwość niesienia pomocy innym.


Źródło: PSP Suwałki