Wigry Suwałki gotowe do awansu - uroczysta prezentacja drużyny z udziałem Prezydenta
Wigry Suwałki nie ustają w dążeniu do sportowej doskonałości, prezentując swoją drużynę i ambitne plany na przyszłość. W sercu Suwałk, podczas uroczystego wydarzenia, zespół i jego szkoleniowcy usłyszeli mocne słowa wsparcia oraz zapewnienia o wsparciu ze strony miasta, co stanowi swego rodzaju sportowy obraz nadziei i determinacji.
  1. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz, wyraża przekonanie, że miejsce Wigier Suwałki nie jest w IV lidze, zachęcając do zwycięstw i awansów.
  2. W piątek w auli PUZ w Suwałkach odbyła się oficjalna prezentacja zespołu, podczas której prezes klubu otrzymał symboliczną teczkę z decyzjami o stypendiach dla zawodników.
  3. Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier, podkreśla znaczenie wsparcia miasta w trudnych czasach i deklaruje dążenie do awansu poza III ligę.
  4. Trener Paweł Cimochowski oraz grający dyrektor sportowy Maciej Makuszewski opowiadają o wzmocnieniu drużyny i zimowych transferach, które mają na celu przede wszystkim wzmocnienie defensywy.
  5. Młodzi kibice i podopieczni Akademii Piłkarskiej uczestniczyli w wydarzeniu, ucząc się o diecie i regeneracji sportowca oraz zdobywając autografy od swoich idoli.
  6. Zapowiedziano również nadchodzące mecze, w tym rozpoczęcie walki o awans w IV lidze oraz mecz w Makroregionalnej Lidze Juniorów U19.

Kiedy wiatr zmian wieje przez sportową mapę Suwałk, Wigry Suwałki stoją mocno, gotowe na nowe wyzwania. Zespół, który przed dwoma laty stanął przed trudnym zadaniem odbudowy po wycofaniu się z II ligi, dziś prezentuje się jako jedność, gotowa na pokonywanie kolejnych sportowych barier. "To główna forma wsparcia samorządu. Miasto posiada 20 proc. akcji w spółce Wigry Suwałki S.A. i dba będzie dbało o klub „jak rodzic o dziecko” – zapewniał Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Połączenie doświadczenia, młodości oraz świeżych talentów, takich jak Pavel Berezyanskiy czy Kacper Głowicki, ma być kluczem do sukcesu. "Trzymamy nogę na pedale gazu i wkrótce go przyciśniemy. Wygramy IV ligę, zdobędziemy Puchar Polski na szczeblu okręgowym i będziemy wdzięczni, jeżeli do realizacji tych zamierzeń dopingować nas będą kibice" – mówił z determinacją Maciej Makuszewski. W tych słowach kryje się nie tylko nadzieja, ale i obietnica dalszego rozwoju i sukcesów, które mają być wspólne, nie tylko dla drużyny, ale i dla całej społeczności Suwałk.

Tęsknota za zwycięstwem i dążenie do awansu stają się fundamentem, na którym Wigry Suwałki budują swoją przyszłość. W nadchodzących tygodniach okaże się, jak te ambitne plany przełożą się na rzeczywistość piłkarskich zmagań. Jedno jest pewne – Suwałki i ich kibice stoją za swoim zespołem, gotowi na wspólne świętowanie sukcesów.


Opierając się na: Urząd Miejski w Suwałkach