UM Suwałki: Nowy sezon SUWERa z fotelikami dla dzieci już trwa
Rozpoczyna się nowy rozdział miejskiej mobilności – system rowerowy SUWER wita nowy sezon. W tym roku, już od 21 marca, mieszkańcy będą mogli korzystać z udogodnień systemu aż do 31 października, ciesząc się wydłużonym czasem na rowerowe przygody. Dodatkowo, w odpowiedzi na liczne prośby, wprowadzono nowość w postaci fotelików dziecięcych na wybranych rowerach, co z pewnością ucieszy rodziców najmłodszych miłośników dwóch kółek.
  1. Sezon rowerowy SUWER trwa od 21 marca do 31 października, oferując mieszkańcom dłuższy czas na korzystanie z systemu.
  2. Wprowadzenie fotelików dziecięcych na 15 rowerach, aby umożliwić rodzinne wycieczki.
  3. Zachowane dotychczasowe stawki za wypożyczenie, przy utrzymaniu wysokiej jakości obsługi.
  4. Start oficjalnego Treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2024, motywującego do aktywności fizycznej.

W tym roku mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym sezonem systemu rowerowego SUWER, który został oficjalnie zainaugurowany. Stały operator systemu zapewnia kontynuację sprawnej obsługi, a stawki za wypożyczenie pozostają niezmienione, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich użytkowników. Zmiany w funkcjonowaniu systemu, takie jak wydłużenie sezonu i wprowadzenie fotelików dziecięcych na wybrane rowery, są odpowiedzią na potrzeby i prośby mieszkańców.

"Nowością ale tez i odpowiedzią na prośby rodziców najmłodszych Suwalczan będzie to, że 15 tradycyjnych rowerów zostanie wyposażonych w foteliki dziecięce" – informuje Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk. "Rowery te będą odpowiednio oznakowane w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej dla użytkowników systemu by mogli w łatwy i czytelny sposób odszukać ich lokalizację" – dodaje Rynkowski.

Popularność SUWERa wśród mieszkańców nieustannie rośnie, co potwierdzają imponujące liczby z poprzedniego roku. Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się również oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024, który startuje równolegle z nowym sezonem. Mieszkańcy mają teraz wyjątkową okazję do aktywnego spędzania czasu, jednocześnie wspierając swoje miasto w sportowej rywalizacji.

System rowerowy SUWER to nie tylko wygoda i ekologia, ale również możliwość integracji społeczności lokalnej poprzez wspólne aktywności. Wprowadzenie fotelików dziecięcych to krok w kierunku jeszcze większej dostępności i przyjazności systemu dla rodzin. Sezon rowerowy 2024 zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, a SUWER stanowi znakomitą opcję dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywny styl życia oraz chcą na co dzień przyczyniać się do poprawy jakości życia w swoim mieście.


Na podst. UM Suwałki