Wspólne strzelanie seniorów i młodzieży inaugurujące wiosnę w Suwałkach
Rozbrzmiewały strzały, ale w dobrym tonie – tak można podsumować wydarzenie, które zgromadziło na lokalnej strzelnicy entuzjastów sportu strzeleckiego w różnym wieku. Na tle pierwszego dnia wiosny, seniorzy i młodzież połączyli siły w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów, pokazując, że rywalizacja sportowa może przekraczać granice pokoleń.
  1. W turnieju wzięli udział zarówno seniorzy, jak i młodzież, rywalizując w swoich grupach wiekowych.
  2. Helena Wiszowata, Teresa Wysocka-Kluczny i Halina Michenko to triumfatorki wśród pań.
  3. Szczepan Cheubin zdobył pierwsze miejsce oraz Puchar Komendanta Miejskiego Policji wśród panów.
  4. Zawody zorganizowane były przy wsparciu II LO oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym wyjątkowym dniu, kiedy natura budzi się do życia, miłośnicy precyzji i dobrej celności spotkali się, aby wspólnie celebrować pasję do strzelania. Wydarzenie to stało się nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również momentem, kiedy młodsze pokolenie mogło przekazać swoją wiedzę i doświadczenie starszym uczestnikom. Cierpliwość i zaangażowanie młodzieży w roli instruktorów zaowocowało wysokimi wynikami na tarczach strzeleckich, co udowadnia, że sport łączy ludzi niezależnie od wieku.

Wśród laureatek zawodów znalazły się Helena Wiszowata, która z niezachwianą precyzją zdobyła pierwsze miejsce, a tuż za nią uplasowały się Teresa Wysocka-Kluczny oraz Halina Michenko, dowodząc, że sportowa rywalizacja jest dla każdego. W kategorii męskiej najcelniejszym okiem i ręką wykazał się Szczepan Cheubin, którego umiejętności zostały dodatkowo uhonorowane Pucharem Komendanta Miejskiego Policji. Adam Grabowski oraz Józef Bełdyga również stanęli na podium, pokazując wysoki poziom umiejętności strzeleckich.

Za sukcesem tego wydarzenia stały nie tylko umiejętności uczestników, ale także współpraca i wsparcie lokalnej społeczności. Szczególną rolę odegrał Kazimierz Jakimowicz z Suwalskiej Rady Seniorów, który nie tylko zainicjował zawody, ale również pełnił funkcję sędziego i opiekuna. Organizacja techniczna i zapewnienie pozytywnej atmosfery były możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz gospodarzy z II Liceum Ogólnokształcącego, co pokazuje, jak ważna jest współpraca na rzecz lokalnej społeczności.

Wydarzenie to udowodniło, że sport strzelecki może być doskonałą platformą dla budowania mostów międzypokoleniowych. Pokazało również, że pasja i zaangażowanie w sport mogą przynieść wspólną radość i satysfakcję, niezależnie od wieku uczestników.


Urząd Miejski Suwałki