Urząd Miejski Suwałki: Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla seniorów dostępne już teraz
W obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą starość, nasze miasto staje na wysokości zadania, oferując bezpłatne wsparcie psychologiczne dla seniorów. W walce z samotnością, depresją czy przemocą psychiczną, pomoc specjalistów może być kluczowa dla poprawy jakości życia naszych starszych mieszkańców.
  1. Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla seniorów.
  2. Wsparcie w radzeniu sobie z problemami starości, samotnością i depresją.
  3. Możliwość umówienia się na konsultację telefoniczną.
  4. Godziny przyjęć dostosowane do potrzeb seniorów.

Starzenie się jest procesem nieuchronnym i każdy z nas będzie musiał się z nim zmierzyć. W tym delikatnym okresie życia, pełnym wyzwań zarówno emocjonalnych, jak i fizycznych, wsparcie psychologiczne może okazać się nieocenione. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy ul. Filipowskiej 20, rozumiejąc te potrzeby, otwiera swoje drzwi dla seniorów, oferując profesjonalne poradnictwo psychologiczne.

Problemy takie jak choroby, trudności w adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości, utrata bliskich czy samotność, mogą prowadzić do stanów depresyjnych lub poczucia wyobcowania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby seniorzy mieli dostęp do specjalistycznej pomocy, która może pomóc im odnaleźć nowy sens życia i sposoby radzenia sobie z trudnościami.

Umówienie się na konsultację jest proste i dostępne dla każdego. Wystarczy zadzwonić pod numer 87 565 28 91, aby znaleźć dogodny termin. Godziny przyjęć zostały zaplanowane tak, aby każdy mógł znaleźć dla siebie odpowiedni moment: od poniedziałku do piątku, w godzinach dostosowanych do różnorodnych potrzeb i możliwości seniorów.

Program ten jest wyrazem troski naszego społeczeństwa o dobrostan psychiczny osób starszych, dając im nie tylko szansę na lepsze jutro, ale i poczucie, że nie są sami ze swoimi problemami. To inwestycja w zdrowie psychiczne, która przynosi korzyści nie tylko seniorom, ale całej wspólnocie, budując środowisko oparte na wzajemnym wsparciu i zrozumieniu.


Źródło: Urząd Miejski Suwałki