Młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Starosty Suwalskiego w Rutce-Tartak
Młode talenty futbolu świętowały sukces w Rutce-Tartak! W środę, 22 marca, odbył się Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców, który zgromadził na hali sportowej liczne drużyny oraz wiernych fanów piłki nożnej. Zmagania młodych sportowców nie tylko dostarczyły emocjonujących momentów, ale także pokazały, jak wielkie talenty kryją się w naszych lokalnych szkołach podstawowych.
  1. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła w Raczkach triumfuje, zdobywając I miejsce.
  2. Podwójne II miejsce dla zespołów ze Szkoły Podstawowej w Pawłówce oraz ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak.
  3. Indywidualne wyróżnienia dla Aleksandra Andruczyka i Aleksandra Torzeckiego w kategoriach najlepszego zawodnika i króla strzelców turnieju.
  4. Wyjątkowe zakończenie turnieju z życzeniami świątecznymi od władz lokalnych.

W samym sercu naszej społeczności, w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rutce-Tartak, młodzi sportowcy mieli okazję zmierzyć się na piłkarskim boisku, prezentując swoje umiejętności przed entuzjastyczną publicznością. Turniej, który stał się areną rywalizacji między ośmioma drużynami z naszego powiatu, był nie tylko pokazem sportowej waleczności, ale i okazją do wspólnego świętowania pasji do futbolu.

W trakcie rozgrywek, które organizowane były w formule „każdy z każdym”, młodzi piłkarze mieli możliwość rywalizacji w dwóch grupach, a każdy mecz trwał 8 minut. Niezwykłe emocje i sportowy duch towarzyszyły zawodnikom na każdym kroku, a talent i zaangażowanie młodych sportowców były widoczne gołym okiem.

Wyróżnienia indywidualne przypadły Aleksandrowi Andruczykowi z Raczek, który został uznany za najlepszego zawodnika turnieju, oraz Aleksandrowi Torzeckiemu z Pawłówki, który z dumą przyjął tytuł króla strzelców. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza trafiło do Jakuba Bieleckiego, również reprezentującego szkołę w Raczkach.

Zaangażowanie lokalnych władz i sponsorów, w tym p. Witolda Kowalewskiego, Starosty Powiatu Suwalskiego, który ufundował nagrody, było kluczowe dla sukcesu tego wydarzenia. Turniej nie tylko promował zdrową rywalizację i sportowy duch, ale także zacieśnił więzi między uczestnikami i kibicami, a zakończenie turnieju w atmosferze zbliżających się świąt wprowadziło wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Wydarzenie to, finansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Suwałkach, stanowiło nie tylko sportową ucztę dla uczestników i publiczności, ale także przypomniało o znaczeniu wspierania młodych talentów i promowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Z pewnością zostanie zapamiętane jako jeden z najbardziej emocjonujących momentów roku szkolnego.


Według informacji z: Starostwo Powiatowe w Suwałkach