Suwalskie szkoły z dofinansowaniem na wycieczki po Podlasiu
W ramach inicjatywy "Poznajemy Podlaskie", pięć suwalskich szkół podstawowych zyskało szansę na poszerzenie horyzontów swoich uczniów poprzez edukacyjne wycieczki krajoznawcze. Dzięki dofinansowaniu od Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, młodzi mieszkańcy naszego regionu będą mieli okazję odkrywać jego turystyczne perły, a jednocześnie wspierać lokalną gospodarkę.
  • Wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na wycieczki turystyczno-krajoznawcze.
  • Beneficjenci to placówki oświatowe z Suwałk, w tym szkoły z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi.
  • Wysokość dofinansowania dla większości szkół wynosi 7500 zł.
  • Projekt ma na celu promocję atrakcji turystycznych województwa podlaskiego oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Wśród wybranych placówek znalazły się Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Piłsudskiej, Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. K. A. Hamerszmita, Szkoła Podstawowa nr 6 im. A. Kujałowicz, Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich oraz Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. W. Urbanowicza. Dzięki środkom finansowym, które otrzymają, uczniowie będą mieli możliwość nie tylko poznania uroków swojego regionu, lecz także zrozumienia, jak ważna jest troska o lokalne dziedzictwo i ekonomię.

Projekt "Poznajemy Podlaskie" to nie tylko okazja do edukacji i zabawy. To także szansa na budowanie świadomości społecznej i ekonomicznej wśród najmłodszych. Poprzez poznawanie historii, kultury oraz przyrodniczych skarbów Podlasia, uczniowie uczą się szacunku do miejsca, w którym żyją, a także do pracy ludzi, którzy na co dzień dbają o rozwój naszego regionu. Inicjatywa ta tworzy więc fundament pod przyszłe pokolenia świadomych i zaangażowanych obywateli, którzy będą kontynuować dzieło ochrony i promocji podlaskiego dziedzictwa.


Na podst. Urząd Miejski