Trwa nabór wniosków na mikrodotacje dla podlaskich organizacji pozarządowych
Do 24 lipca mieszkańcy naszego regionu mają szansę ubiegać się o mikrodotacje w ramach konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych. To doskonała okazja dla lokalnych organizacji i grup nieformalnych, by zdobyć fundusze na realizację swoich pomysłów. Zgłoszenia przyjmowane są online, a maksymalna kwota dotacji to 7000 zł.

Konkurs na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych - szansa na rozwój lokalnych społeczności

Do 24 lipca trwa nabór wniosków mikrodotacyjnych w konkursie na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych. Organizatorzy, czyli Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” z Białegostoku, zapraszają do udziału wszystkie lokalne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne składające się z co najmniej trzech pełnoletnich osób. To świetna okazja, aby uzyskać do 7000 zł na realizację różnorodnych projektów w swoich społecznościach.

Jakie projekty mogą liczyć na wsparcie?

Program mikrodotacji obejmuje szeroki wachlarz aktywności, które mogą być realizowane dzięki uzyskanym środkom. Wśród nich znajdują się festyny, szkolenia, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne. Celem konkursu jest wsparcie lokalnych inicjatyw, które przyczynią się do integracji i rozwoju społeczności. Łączna pula środków przeznaczonych na dotacje wynosi 172 575 zł.

Terminy i procedura składania wniosków

Wnioski należy składać do 24 lipca 2024 roku do godziny 23:59. Cały proces odbywa się online za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego na stronie projektu. Realizacja inicjatyw może rozpocząć się od 1 września 2024 roku i potrwa do 13 listopada 2024 roku, choć okres ten może być krótszy w zależności od specyfiki projektu.

Patronat i dofinansowanie

Konkurs jest realizowany w ramach projektu Podlaskie Lokalnie, który objęty jest Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego. Projekt Podlaskie Lokalnie został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. To prestiżowe wsparcie podkreśla znaczenie i wagę konkursu dla rozwoju lokalnych społeczności.

Gdzie szukać więcej informacji?

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie projektu w zakładce Dokumenty. Organizatorzy zachęcają również do śledzenia profilu Podlaskie Lokalnie na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są informacje dotyczące konkursu. Dodatkowo, na platformie YouTube można obejrzeć spot promocyjny, który pokazuje, co udało się osiągnąć w ramach programu w ostatnich trzech latach.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji na wsparcie Waszych lokalnych inicjatyw! Składajcie wnioski i zmieniajcie swoje społeczności na lepsze.


Opierając się na: UM Suwałki