Podwórkowa biblioteka zaprasza na spotkanie z Agnieszką Frączek i zabawy dla dzieci
Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza mieszkańców do udziału w nowym projekcie „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka”. To wyjątkowa inicjatywa, która ma na celu przybliżenie literatury i kultury mieszkańcom miasta, poprzez organizację różnorodnych wydarzeń w przestrzeniach publicznych.

Spotkanie z Agnieszką Frączek i atrakcje dla dzieci

W ramach projektu „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka”, Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na spotkanie z autorką książek dla dzieci, Agnieszką Frączek. Autorka, znana z takich książek jak „Cztery łapy i ogon”, „Kaczka w berecie” czy „Dranie w tranie”, spotka się z młodymi czytelnikami, by opowiedzieć o swojej twórczości. To doskonała okazja, aby dzieci mogły poznać pisarkę osobiście i zadać jej pytania dotyczące ulubionych książek.

Spotkanie odbędzie się 20 lipca o godzinie 11:00 w Ekologicznej Oazie Gaj, znajdującej się u zbiegu ulic ks. Stanisława Szczęsnowicza i Kazimierza Pułaskiego. Oprócz spotkania z autorką, na dzieci czekają animacje i zabawy prowadzone przez Mariusza „Słomę” Słomińskiego z Klimat Tworzą Ludzie. To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu w towarzystwie literatury i dobrej zabawy.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki

Jednym z kluczowych elementów projektu są konsultacje społeczne dotyczące budowy nowej Mediateki w Suwałkach. Podczas pikniku w Ekologicznej Oazie Gaj, mieszkańcy będą mieli możliwość wyrażenia swoich opinii i sugestii na temat planowanej inwestycji. Konsultacje społeczne potrwają do końca lipca, a ich wyniki będą miały wpływ na ostateczny kształt nowej placówki.

Mediateka ma być nowoczesnym centrum kulturalnym, które będzie służyć mieszkańcom miasta jako miejsce spotkań, nauki i rozrywki. Projekt ten jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. To ważny krok w kierunku rozwoju kulturalnego Suwałk, który ma na celu zwiększenie dostępu do literatury i kultury dla wszystkich mieszkańców.

Podwórkowa biblioteka – literatura w codziennej przestrzeni

Projekt „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka” to nie tylko spotkania autorskie i konsultacje społeczne. W ramach inicjatywy planowane są także liczne działania okołoczytelnicze, takie jak gra mobilna, śpiewanie literatury, ilustrowanie tekstów, spacery literackie i spotkania z żywym słowem. Celem projektu jest wprowadzenie literatury do codziennej przestrzeni osiedli mieszkaniowych, parków i miejsc spacerowych, a także do internetu.

Organizatorzy pragną, aby literatura stała się integralną częścią życia mieszkańców Suwałk, dostępna na wyciągnięcie ręki w miejscach, gdzie spędzają oni swój wolny czas. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli okazję do aktywnego uczestnictwa w kulturze i literaturze, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka” i do aktywnego włączenia się w konsultacje społeczne dotyczące budowy Mediateki. To doskonała okazja, aby wspólnie kształtować przyszłość kulturalną naszego miasta.


Według informacji z: UM Suwałki