Suwalscy żeglarze zdobyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych
W dniach 3-5 lipca 2024 roku w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie CADET. Był to wyjątkowy czas dla suwalskich żeglarzy, którzy zdobyli aż dwa brązowe medale. Zawody te były nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do podkreślenia talentu oraz ciężkiej pracy młodych sportowców z Suwałk.

Wspaniałe osiągnięcia suwalskich żeglarzy

Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w klasie CADET, które odbyły się w Pucku, suwalscy zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. W kategorii chłopców brązowy medal zdobyła załoga Marcela i Tomka Kowalewskich, natomiast w kategorii dziewcząt na trzecim miejscu uplasowały się Klara Tyczkowska i Hania Sadowska. Były to niezwykle emocjonujące zawody, a młodzi sportowcy z Suwałk pokazali, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie.

Trener Andrzej Tyczkowski - mentor i przewodnik

Sukcesy suwalskich żeglarzy nie byłyby możliwe bez wsparcia i zaangażowania ich trenera, Andrzeja Tyczkowskiego. To dzięki jego wiedzy, doświadczeniu i pasji młodzi żeglarze mogli osiągnąć tak znakomite wyniki. Trener Tyczkowski od lat prowadzi suwalski team żeglarski, a jego zaangażowanie i profesjonalizm są nieocenione. To on przygotował młodych zawodników do zawodów i wspierał ich na każdym etapie rywalizacji.

Znaczenie wsparcia lokalnej społeczności

Nie można zapominać o wsparciu, jakie suwalscy żeglarze otrzymują od lokalnej społeczności. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców, sponsorów i rodziców młodzi sportowcy mogą brać udział w takich wydarzeniach jak Mistrzostwa Polski. Obecnie trwa zbiórka na sfinansowanie wyjazdu zawodników na Mistrzostwa Świata w klasie CADET. Każda wpłata jest ważna i przyczynia się do realizacji marzeń młodych żeglarzy.

Srebrny medal w Sprincie dla Marcela i Tomka Kowalewskich

Oprócz brązowego medalu, Marcel i Tomek Kowalewscy zdobyli również srebrny medal w Sprincie w klasie CADET. To kolejny dowód na ich ogromny talent i determinację. Suwalscy żeglarze pokazali, że są jednymi z najlepszych w kraju, a ich sukcesy są inspiracją dla wielu młodych ludzi marzących o karierze sportowej.

Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie: www.upwind.pl. Zachęcamy do dalszego wspierania suwalskich żeglarzy i trzymania kciuków za ich przyszłe sukcesy!


Na podst. Urząd Miejski Suwałki