W czterech wsiach gminy Suwałki zaplanowano odczyty wodomierzy. Liczy się dostęp

W czterech wsiach gminy Suwałki zaplanowano odczyty wodomierzy. Liczy się dostęp

W Osowie, Brodzie Nowym, Brodzie Starym i Czarnakowiźnie w najbliższych dniach pojawi się inkasent. Gmina Suwałki prosi, by liczniki były dostępne bez zwłoki, bo od tego zależy rozliczenie zużycia wody. Kto nie zdąży otworzyć drzwi, może zostawić widoczną kartkę z odczytem albo przekazać stan licznika telefonicznie.

Odczyty zaplanowano na 26–27.05.2026 r. w godzinach 08.00–14.00. W tych miejscowościach warto wcześniej sprawdzić stan wodomierza i przygotować go do kontroli, żeby rachunek został wystawiony na podstawie rzeczywistego zużycia.

Jeśli odczyt nie będzie możliwy, gmina wystawi rachunek według średniego zużycia. Wskazania można przekazać inkasentowi lub zadzwonić pod numer 667 676 787.

na podstawie: Gmina Suwałki.