Policjanci z "drogówki" zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tym razem straciła je 31-letnia mieszkanka Olecka. Kobieta otrzymała również mandat, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wczoraj tuż po 18, kontrolowali prędkość pojazdów na drodze wojewódzkiej w miejscowości Żyliny. Zgodnie ze wskazaniem internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to miejsce, gdzie kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Jeden z pomiarów prędkości na wyświetlaczu policyjnego miernika wykazał, że w obszarze zabudowanym, kierowca dacii jechał o 52 km/h za szybko. Za kierownicą pojazdu siedziała 31-letnia kobieta, która od razu straciła prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierująca została również ukarana mandatem, a jej konto zasiliło 10 punktów karnych.

Mundurowi apelują o ostrożną i zgodną z przepisami jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.