Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Wirtualne biuro - czym jest i czy warto z niego korzystać?

Wirtualne biuro inaczej zwane e-biurem to usługa polegająca na całkowitym outsourcingu obsługi biurowej, nie wymagającej fizycznej obecności przedsiębiorstwa w danym rejonie. Jest idealnym wyjściem dla osób wykonujących pracę zdalną, przedsiębiorców, copywriterów, start-upów, freelancerów, headhunterów i osób będących za granicą. Wynajmując wirtualne biuro posiada się możliwość rejestracji firmy pod jego adresem, a całość firmowej poczty jest właśnie kierowana w tamto miejsce.

Wirtualne biuro - ogrom korzyści

Wirtualne biuro umożliwia redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnianiem pracowników biurowych, co daję dużą oszczędność czasu i wielu formalności. Ważna jest również lokalizacja, w której chce się zarejestrować adres siedziby firmy. Aby sprawić dobre wrażenie na potencjalnych klientach, mile widziane jest umieszczenie go w dobrze skomunikowanym centrum miasta, z nowoczesną i ładną okolicą, sprawiając tym samym, że większa liczba osób zacznie korzystać z usług danej firmy. Wirtualne biuro często oferuje również przestrzeń, w której można wynająć sale konferencyjną, zorganizować spotkanie biznesowe.

Biura z wyższej półki oferują nawet catering i profesjonalną obsługę gości. Zapewniają również obsługę prawną i księgową, indywidualne numery telefonów, odbiór wszelakich e-maili i korespondencji, tworzenie biznesplanów, wsparcie w doradzaniu w prowadzeniu działalności, wytwarzanie wizytówek i pieczątek, szerokie wsparcie zarówno księgowe, informatyczne jak i prawne. Wirtualne biura pomagają również w doborze lokalizacji na nowy sklep oddział lub fabrykę, oferują skrytkę pocztową, założenie rachunku bankowego, rejestrację podmiotów gospodarczych (US, ZUS, GUS) i przechowywanie dokumentów. Dają więc ogrom możliwości, są wydajne ekonomicznie i ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenie z powodzeniem własnych działalności, szczególnie na starcie.

Pod adresem https://wirtualne-biura.com/poznan/ dostępne są firmy zajmujące się udostępnianiem wirtualnych adresów w Poznaniu. Sprawdź więcej.

Koszty związane z posiadaniem takiej wygody

Koszty z posiadania wirtualnego biura są naprawdę niewielkie, nawet te położone w atrakcyjnej i przystępnej lokalizacji wynoszą do 200 złotych miesięcznie, co w porównaniu z utrzymaniem firmy i zatrudnianiem pracowników, wydaję się bardzo abstrakcyjne. Na nowych klientów czeka często wiele atrakcyjnych ofert, obniżających jeszcze tą cenę o nawet 60 procent, dlatego też warto pomyśleć nad taką ofertą szczególnie wśród przedstawicieli wolnych zawodów, chcących wybić się na rynku.

Wirtualne biuro, czy jest to legalna alternatywa?

Korzystanie z wirtualnego biura jest całkowicie legalne. Sąd Administracyjny wydał nawet kilka lat temu oświadczenie na ten temat mówiące, iż przy uwzględnieniu dzisiejszych technologii działalności gospodarcze mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, przy pełnoprawnym wykorzystaniu biur wirtualnych bądź coworking (biur dzielonych). Należy jednak pamiętać, że podatek VAT i podatek dochodowy należy odprowadzać do Urzędu Skarbowego, zgodnego z miejscem zamieszkania właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej, bowiem Urząd Skarbowy nie jest w żaden sposób zależny od lokalizacji biura wirtualnego.