Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Garaże drewniane - szybkie i przyjazne dla kieszeni rozwiązanie

Wielu Polaków zmaga się z problemem braku przestrzeni, w której mogliby bezpiecznie przechowywać swoje pojazdy, Zmieniające się na przestrzeni całego roku warunki atmosferyczne nie wpływają korzystnie na stan zachowania samochodu lub motocyklu. Kwaśne deszcze, przymrozki oraz zbyt duże nasłonecznienie - to tylko jedne z nielicznych zagrożeń, jakie czyhają na pozostawione na zewnątrz środki transportu. Biorąc pod uwagę, że ceny aut z każdym kolejnym rokiem szybują w dół, warto pomyśleć o tym, by odpowiednio je przechowywać. Zwłaszcza jeżeli dopiero rozważamy zakup samochodu, a nie mamy jeszcze gdzie go przechowywać. Wywołane zmiennymi warunkami pogodowymi szkody mogą być już nieodwracalne. Dlatego nie warto ryzykować i pomyśleć o tym zawczasu. Jak rozwiązać tego typu dylemat? Dyrektor firmy Eko Architektura - pan Przemysław Balcewicza udziela kilku, przydatnych wskazówek.

Garaż - z drewna czy murowany?

Na to pytanie ekspert udziela odpowiedzi bez ani chwili zawahania. "Odpowiedź jest prosta - mówi pan Przemysław. - garaże drewniane mają przewagę i sam bez zastanowienia bym po taki sięgnął, gdybym stał teraz przed takim wyborem". "Nie ze względu na to, że od lat siedzę w tej branży - zapewnia. - Jednak ze względu na to, że garaże drewniane https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/garaze-i-wiaty nie ustępują w niczym tym tradycyjnym, murowanym. Wręcz przeciwnie - dodaje. - pod wieloma względami je nawet przewyższają". W czym zatem tkwi ich sekret?

Zdaniem eksperta tego typu budynki są znacznie tańsze w postawieniu, o czym poświadczają również liczby. Mało tego wyglądają niezwykle ładnie i estetycznie, oraz nie wymagają pozyskiwania pozwoleń budowlanych. Taki garaż można złożyć dosłownie w chwilę i to bez zbędnych formalności, czy nakładu energii. Co jeszcze je wyróżnia?

"Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem - zaczyna dyrektor Balcewicz. - Mogę śmiało powiedzieć, że nigdy nie spotykałem się z kimś, kto byłby zawiedziony takim garażem. Są one tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach naszych klientów. Dlatego przy tworzeniu projektu tak ważne są dla nas uwagi innych ludzi. W zależności od oczekiwań jesteśmy w stanie stworzyć obiekty wielopomieszczeniowe - dodaje. - W jednym z nich można przechowywać pojazd, a w kolejnych urządzić np. składzik na sprzęty ogrodowe. Dlatego ludzie je pokochali."

Drewniane garaże - na co zwracać uwagę w trakcie zakupu?

"Jak w wielu przypadkach cena idzie w parze z jakością produktu, nie warto więc tak od razu sięgać po najtańszą z możliwych opcji - tłumaczy Przemysław Balcewicz. - Bardzo często bowiem okazuje się, że stawiając kilku pomieszczeniowy garaż drewniany o powierzchni 50 m2, wydajemy znacznie mniej niż za budowę byle jakiego garażu murowanego, którego metraż nie przekracza nawet 20 m2. Dlatego warto zastanowić się, do jakich celów chcemy używac takiego obiektu".

Czy to jednak nie brzmi zbyt pięknie i utopijnie? Czy aby na pewno garaże drewniane nie posiadają żadnych wad? Przemysław Balcewicz rozwiewa nasze wszelkie wątpliwości. "Nie ma produktów nieidealnych, tylko są te wadliwe - zapewnia ekspert. - wielu pseudo specjalistów z branży sprzedaje tego typu produkty, które nie są odpowiednio zabezpieczone lub uszczelnione. Dlatego tak ważne jest by przyjrzeć się wiacie przed jej zakupem. Nie ma nic gorszego niż kupowanie kota w worku" - podsumowuje.

Zdaniem eksperta warto więc zwrócić uwagę nie tylko na cenę czy aspekty wizualne, ale przede wszystkim na wykonanie takiego obiektu. Idealny garaż drewniany powinien być:

  • dostosowany do indywidualnych potrzeb,
  • zaimpregnowany, uszczelniony i odpowiednio zabezpieczony,
  • pochodzić od sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrymi opiniami swoich klientów,
  • estetycznie i dobrze wyglądający.

Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports