Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

Zdobywanie backlinków i budowanie zaplecz -  co musisz wiedzieć

Posiadanie wysokiej jakości backlinków to jeden z podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google. Technika zdobywania backlinków nazywana jest w branży SEO link buildingiem. Jest to bardzo ważny aspekt pozycjonowania witryny, którego nie należy pomijać. 

Najpopularniejszy serwis internetowy na świecie coraz lepiej radzi sobie z identyfikowaniem spamu. Farmy odnośników nie przyniosą nam spodziewanego efektu, jednak odnośniki są wciąż jedną z podstawowych informacji, jakie algorytm bierze pod uwagę przy ustalaniu pozycji strony.

Poniżej kilka porad jak tworzyć profil odsyłaczy.

Nie przesadzaj z ilością przyrostu odnośników. Dynamika ta nie powinna odbiegać od naturalnej, chociaż ciężko stwierdzić co to jest naturalna dynamika przyrostu odnośników. Tutaj kłania się doświadczenie, natomiast w tak złożonej materii, jak pozycjonowanie stron internetowych oraz ono nie jest gwarancją sukcesu. Jeżeli masz dobre miejscówki, to parę odsyłaczy dziennie już może wykonywać dobrą robotę. Chociaż ta liczbę zależy od wielu czynników, trudności frazy, a także i z wieku domeny. Nową stronę internetową nie dopalaj tysiącami odnośników dziennie.

Skup się na linkach z atrybutem dofollow. Tylko one są pozytywny wpływ na miejsce stron w rankingu Google. Żeby profil wyglądał naturalnie jakaś niewielka cześć odsyłaczy niech będzie nofollow.

Gdzie zdobywać lub budować odnośniki? Tutaj możliwości jest nadzwyczaj dużo. Możesz również korzystać z miejscówek publicznych, jak i budować własne zaplecze na domenach. Miejsca publiczne to chociażby, fora internetowe albo serwisy web 2.0. Fora, szczególnie te działające od dłuższego czasu oraz idące na umieszczanie odnośników dofollow, to nader ciekawe miejsca, no ale także trudno takie znaleźć. Najczęściej nie jest łatwo znaleźć publiczne miejscówki, gdzie można zostawić link dofollow.

Nader atrakcyjnymi miejscami są serwisy dające możliwość budowy stron internetowych takie jak wix lub weebly.

Inne, popularne miejscówki do budowy odsyłaczy dofollow to serwisy do blogowania: blogspot i wordpress. Co istotne, te dwa ostatnio wymienione rodzaje serwisów dają możliwość budowania treści, dzięki czemu taki odnośnik jest bardziej wartościowy.

No i oczywiście zaplecze na domenach. To bardzo przydatne rozwiązanie z kilku powodów. Masz pełną kontrolę nad linkującymi do strony pozycjonowanej witrynami. Wydaje się, iż profil odsyłaczy powinien opierać się w znacznej mierze z linków z witryn w domenach, chociaż nie musi zatem być reguła. Minusem są koszty - domeny, serwery, strony, treści, podlinkowanie.

Pamiętać trzeba - przy większej liczb takich stron zapleczowych o zróżnicowaniu IP i dns-ów.