Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

17 czerwca odbyła się specjalna konferencja prasowa Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki, w której uczestniczył Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz. Spotkanie dotyczyło głównie przedłużenia umów ze sponsorami tytularnymi. Brali w niej udział: Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Henryk Owsiejew, właściciel firmy Malow Sp. z o.o., Roman Kaleta, prezes zarządu Malow Sp. z o.o., Michał Wiszniewski, dyrektor MPPB J.W. Ślepsk Augustów oraz Andrzej Kowal, pierwszy trener Ślepska Malow Suwałki.

Przy okazji podsumowano miniony sezon 2020/2021 i zapowiedziano kolejny.

Prezydent Renkiewicz w swojej wypowiedzi wyraził radość z osiągnięcia historycznego 7. Miejsca w Plus Lidze i złożył gratulacje w imieniu Samorządu. Cele, które zostały założone, osiągnięto. Z powodu pandemii i braku kibiców obserwujących zmagania sportowców, jest głęboki niedosyt. Podkreślił, że w naszym Mieście mamy dobre warunki do uprawiania sportu, szczególną rolę w tym spełnia Suwałki Arena. Podziękował sponsorom, którzy wspierają drużynę i zachęcił do dalszej współpracy. Bez nich ciężko byłoby udźwignąć rozgrywki na najwyższym poziomie.
 
Prezes Winnik określił sezon, jako trudny z powodu braku kibiców. Sukces podsumował w czterech punktach: sponsorów, którzy nie zawiedli, wyniku – historycznego 7. Miejsca, utrzymaniu zespołu i składu – stabilizacja jest szczególnie ważna w osiągnięciu sukcesu oraz niezmiennej nazwie – mimo trudnego okresu pandemii i niepewnej sytuacji, sponsorzy tytularni pozostają.

Sponsorzy wyrazili wdzięczność  za godną reprezentację marek.

Trener Kowal nakreślił główny kierunek w jakim zmierza drużyna. Wzmocniono skład w części ofensywy oraz na przyjęciu. Zdaniem trenera zespół jaki wystąpi w przyszłym sezonie jest mocniejszy, co pozwoli na osiągnięcie głównego celu, jakim jest gra o Play-Off.

Cel ambitny, ale jak najbardziej realny.