Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Suwałki

W Suwałkach trwa XXI edycja Jarmarku Folkloru. Wydarzenie odbywa się przez 2 dni w sobotę i niedzielę na terenie Parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach. Na suwalczan tradycyjnie czekają stoiska z regionalnym jadłem, lokalnymi przysmakami oraz unikatowym rękodziełem. Wszystko uświetniają występy ludowych kapel, śpiewaków i gawędziarzy oraz gości z zagranicy. Wydarzenie otworzył m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który podkreślił, że coroczny Jarmark Folkloru to już tradycja w Suwałkach.

- Dziękuję, że w organizację Jarmarku Folkloru jak zawsze aktywnie włączają się Starosta Suwalski i Wójtowie okolicznych gmin wraz ze swoimi mieszkańcami. Dziękuję Suwalskiemu Ośrodki Kultury za pracę na rzecz przygotowania tego przedsięwzięcia. Dzięki Państwa zaangażowaniu mamy w naszym mieście co roku ucztę folkloru – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk w trakcie otwarcia wydarzenia.

Wśród kilkudziesięciu stoisk suwalczanie mogą znaleźć niemal wszystko: od regionalnych potraw, serów, wędlin i chleba po ręcznie haftowane obrusy i ozdoby.

XXI Suwalski Jarmark Folkloru organizowany jest pod hasłem „Szkoci na Suwalszczyźnie”. Staraniem hrabiego Michała Paca liczni osadnicy szkoccy pojawili się na naszych terenach, w duchu celebrowania 300-lecia miasta Suwałki pragniemy szukać szkockich i – szerzej – celtyckich śladów w kulturze regionu i przywracać mieszkańcom pamięć o tym nieco „egzotycznym” dziedzictwie.