Policja Suwałki: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą piknik edukacyjny w Suwałkach
Brawurowe pokazy ratownictwa wodnego, rozmowy o bezpieczeństwie podczas wakacji, konkursy edukacyjne, to tylko część atrakcji, jakie przygotowali wczoraj suwalscy policjanci wspólnie z przedstawicielami służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa. Piknik edukacyjno informacyjny pod nazwą Wakacje bezpieczny start odbył się wczoraj w Suwałkach nad Zalewem Arkadia.
Mieszkańcy Suwałk odpoczywający wczoraj nad Zalewem Arkadia nie mogli narzekać na nudę. Suwalscy policjanci wspólnie z przedstawicielami służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa przygotowali piknik edukacyjno-informacyjny pod nazwą Wakacje- bezpieczny start. Główną atrakcją imprezy był brawurowy pokaz ratownictwa wodnego. Gdy pływający w zalewie mężczyźni zaczęli się topić na pomoc ruszyli im policjanci na skuterach wodnych, łodzie motorowe suwalskiego WOPR-u i strażacy. Tonący bezpiecznie trafili na brzeg.
Podczas pikniku rozmawiano z mieszkańcami o zagrożeniach występujących podczas wakacji. Wyjaśniono zasady bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Najmłodsi utrwalili sobie tę wiedzę, biorąc udział w przygotowanych konkursach edukacyjnych. Dodatkowo była okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służb mundurowych, a nawet wsiąść na skuter wodny, czy do wozu strażaków.
Wspólnie zadbajmy, by wakacje były bezpieczne. Niech przyświeca nam hasło Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą.
__ Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.96 MB)
Komenda Miejska Policji w Suwałkach, suwalki.policja.gov.pl/po3/informacje/aktualnosci/81785,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-piknik-edukacyjny-w-Suwalkach.html
Autor: krystian