3 lipca 2022 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie spotkały się zespoły folklorystyczne na „VII Filipowskim Jarmarku Rękodzieła - Biesiada na ludowo”. Impreza współorganizowana była przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wójta Gminy Filipów i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie.
Wójt Gminy Filipów Tomasz Rogowski i przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu uroczyście otworzyli Jarmark.
Podczas imprezy można było usłyszeć dawne a także współczesne, wesołe, biesiadne pieśni w wykonaniu: Kapeli Onegdaj i Zespołu Rospuda z Filipowa, Szeszupy i Szeszupiaków z Rutki – Tartak, Zorniczeńki z Wysokiego, solistki Pani Ewa Kuprewicz z Żywej Wody, Przeroślaków i Znaroku z Przerośli, Wigranie ze Starego Folwarku, Uwrocie z Suwałk, Pogranicze z Szypliszk, Zajączkowiaków z Zajączkowa, Bagateli z Płociczna-Tartak oraz Oleckiego Echa z Olecka. Wszystkim zespołom biorącym udział w imprezie zostały przekazane serdeczne podziękowania.
Ponadto imprezie towarzyszyły stoiska z ziołami, pieczywem, domowym jadłem, zabawkami oraz pięknymi wyrobami z wikliny, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem.
Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach.