Szachy, lekkoatletyka, pływanie – to popularne wśród Suwalczan dyscypliny sportowe. Dziś ich reprezentanci spotkali się z Czesławem Renkiewiczem, Prezydentem Suwałk, który chciał podziękować za niedawne sukcesy ale również promocję Miasta Suwałki na arenach krajowych i międzynarodowych.

- Spotkania z Państwem to dla mnie zawsze ogromna radość. Ci co mnie znają wiedzą, że jestem wielkim fanem sportu, dlatego zawsze chętnie składam Wam gratulacje. Cieszę się oraz jestem dumny, gdy po raz kolejny wkraczacie na wyżyny swoich możliwości osiągając świetne sportowe rezultaty – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Nagrody od Prezydenta otrzymali: suwalscy oszczepnicy Piotr Lebioda i Hubert Chmielak , suwalski masters, trójboista Jerzy Stefan Broc i pochodząca z Suwałk Mistrzyni Polski w szachach Michalina Rudzińska.
Przedłużone zostały również stypendia olimpijskie dla Joanny Mendak i Edwarda Deca. Nagrodę za zdobycie 3 miejsca na Mistrzostwach Świata dla Niewidomych i Słabowidzących Juniorów otrzymał także Michała Racis, który w lipcu tego roku zdobył ten znakomity tytuł.