Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w marcu
Mieszkanki Suwałk, już teraz macie wyjątkową okazję zadbać o swoje zdrowie bez wydawania ani grosza! Przyjdźcie i przekonajcie się, jak łatwo można wykryć i zapobiec rakowi piersi dzięki bezpłatnym badaniom mammograficznym oferowanym przez LUX MED Diagnostyka. Nie przegapcie szansy, by zatroszczyć się o siebie już w marcu!
  • Bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 45-74 lat.
  • Możliwość wykonania badania bez skierowania i niezależnie od miejsca zamieszkania.
  • Specjalne warunki dla pań po leczeniu raka piersi.
  • Informacje o lokalizacji mobilnej pracowni mammograficznej w Suwałkach.
  • Sposób rejestracji na badanie.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, panie w przedziale wiekowym od 45 do 74 lat mają dostęp do bezpłatnych badań mammograficznych. To doskonała okazja, aby w prosty i nieinwazyjny sposób sprawdzić stan zdrowia swoich piersi i w razie potrzeby podjąć odpowiednie kroki profilaktyczne lub lecznicze.

Zainteresowane Panie mogą skorzystać z badań w mobilnej pracowni mammograficznej, która zaparkuje 13 marca przy markecie Kaufland na ulicy Alfreda Kowalskiego-Wierusza 2 w Suwałkach. Badania będą przeprowadzane w godzinach od 11.00 do 17.00, co daje elastyczność i możliwość dostosowania wizyty do indywidualnego grafiku.

Warto pamiętać, że z programu mogą skorzystać kobiety, które nie miały wcześniej diagnozowanego raka piersi (badanie co 24 miesiące), jak również te, które zakończyły leczenie (badanie co 12 miesięcy) lub są w trakcie hormonoterapii po leczeniu chirurgicznym (również badanie co 12 miesięcy). Jednakże, kobiety objęte specjalistyczną opieką z powodu wysokiego ryzyka genetycznego, nie kwalifikują się do udziału w programie.

Rejestracja na badanie jest niezbędna i odbywa się telefonicznie pod numerem 22 880 90 80 (*3). Przed połączeniem warto mieć przy sobie dowód osobisty, który umożliwi weryfikację uprawnień do skorzystania z badania. Ponadto, panie, które miały wykonane badania mammograficzne w przeszłości, proszone są o przyniesienie ze sobą zdjęć lub płyt CD z poprzednich badań, o ile nie były one przeprowadzone w pracowni LUX MED.

Badanie mammograficzne to jeden z najskuteczniejszych sposobów wczesnego wykrywania raka piersi. Nie przegapcie więc tej wyjątkowej okazji, aby zadbać o swoje zdrowie. Pamiętajcie, że profilaktyka jest najważniejszym elementem w walce z chorobami nowotworowymi.


Wg inf z: Urząd Miejski Suwałki