Urząd Miejski: Harmonogram dodatkowych prewencyjnych badań populacyjnych wczesnego wykrywania cukrzycy typu 1 u dzieci w okresie bezobjawowym
Nadchodzi wyjątkowa okazja dla troskliwych rodziców, by zatroszczyć się o zdrowie swoich pociech! Już 17 lutego 2024 roku odbędą się dodatkowe prewencyjne badania wczesnego wykrywania cukrzycy typu 1 u dzieci. Nie przegapcie tej szansy, by sprawdzić zdrowie Waszych maluchów w renomowanej placówce medycznej.
  • Zaplanowano dodatkowe terminy badań dla dzieci w wieku od 1 do 9 lat.
  • Badania przeprowadzi zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
  • Szczegółowy harmonogram badań został już ustalony.
  • Rodzice dzieci, u których w poprzednich badaniach wykryto przeciwciała charakterystyczne dla cukrzycy, otrzymają indywidualne informacje telefonicznie.

W odpowiedzi na pozytywny odzew społeczności i rosnące zainteresowanie zdrowiem najmłodszych, władze miasta oraz placówki edukacyjne zacieśniają współpracę z medycznymi ekspertami, by umożliwić dostęp do wyspecjalizowanej diagnostyki. Tym razem, na wniosek licznych rodziców, dodatkowy termin badań został wyznaczony na 17 lutego 2024 roku, co jest wyrazem troski o dobro dzieci i dążeniem do eliminacji ryzyka cukrzycy typu 1 w jak najwcześniejszym stadium.

W świetle faktu, że cukrzyca typu 1 może rozwijać się niepostrzeżenie, a wczesna diagnostyka znacząco zwiększa szanse na skuteczne prowadzenie choroby, zaplanowane badania są bezcenne. Kierownictwo medyczne nad projektem sprawuje prof. dr hab. n. med. Artur Bossowski - znamienity specjalista w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, co gwarantuje najwyższy poziom opieki.

W dniu badań, 17 lutego, placówki takie jak Niepubliczne Przedszkole „Maja”, Przedszkole i Żłobek „Biedroneczka”, Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”, a także szkoły podstawowe, w tym im. M. Konopnickiej, będzie gromadzić się według ustalonego harmonogramu, by poddać swoich wychowanków ważnym badaniom. Wszyscy uczestniczący mogą liczyć na profesjonalizm i empatyczne podejście zespołu medycznego.

Warto podkreślić, że wszelkie wątpliwości i pytania rodziców, zwłaszcza te dotyczące wyników poprzednich badań, będą rozstrzygane z największą troską. Osoby, które oczekują na informacje zwrotne, mogą spodziewać się kontaktu telefonicznego od personelu Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Uczestnictwo w tych badaniach to krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych dzieci. Nie zwlekajcie z zapisami, by wykorzystać tę niepowtarzalną okazję do wczesnego wykrycia potencjalnego zagrożenia. Pamiętajcie, że zdrowie naszych maluchów jest bezcenne i wymaga ciągłej uwagi i troski.


Wg inf z: Urząd Miejski