Ostatni odcinek Trasy Wschodniej nabiera kształtów - prace idą zgodnie z planem
W sercu miasta, pod ziemią, kształtuje się nowa arteria komunikacyjna, która ma odmienić oblicze lokalnych podróży. W środę, podczas spotkania z mediami, ujawniono postępy prac przy budowie kluczowego segmentu "Trasy Wschodniej".
  1. Prezydent Czesław Renkiewicz zaprezentował obecny stan prac na budowie tunelu w ramach projektu "Trasa Wschodnia".
  2. Prace budowlane osiągnęły ponad 60% zaawansowania, z betonowaniem trzeciego, ostatniego segmentu płyty górnej tunelu.
  3. Firma PDM Suwałki realizująca projekt otrzyma za swoje prace 38,3 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury.
  4. Prezydent zapowiedział konsultacje z mieszkańcami w sprawie nazwy nowej ulicy, będącej częścią "Trasy Wschodniej".

Ukończenie "Trasy Wschodniej" to nie tylko kwestia lepszego przepływu ruchu w mieście, ale również szansa na nową jakość życia dla jego mieszkańców. Realizacja odcinka od ulicy Sejneńskiej do Wylotowej przez firmę PDM Suwałki, za kwotę 38,3 mln zł, ma przynieść ulgę w miejskim zatłoczeniu. Z zadowoleniem można obserwować, że projekt przybliża się do finału zgodnie z planem, z zakończeniem prac zaplanowanym na wrzesień tego roku.

W ramach "Trasy Wschodniej" powstaje tunel o długości 43,9 metra oraz infrastruktura towarzysząca w postaci chodnika i ścieżki rowerowej. Do tej pory na budowie zrealizowano między innymi 34 000 m³ wykopów i 12 000 m³ nasypów, co świadczy o skali prac i zaangażowaniu wykonawcy.

Prezydent Czesław Renkiewicz, patrząc w przyszłość, ma ambitny plan zaangażowania mieszkańców w proces nadawania nazwy nowej ulicy, będącej częścią "Trasy Wschodniej". "Jest to ostatni z odcinków naszej wschodniej obwodnicy. Ta ulica wciąż jeszcze nie ma nazwy. Dlatego też planuję zapytać mieszkańców o to by to oni wybrali jak będzie nazywać się ta ulica. Niebawem zwrócimy się z prośbą by Państwo zgłaszali swoje propozycje do Urzędu Miasta" - mówi Prezydent.

Przedsięwzięcie to jest nie tylko świadectwem postępu technologicznego i infrastrukturalnego miasta, ale również dowodem na to, że władze miasta gotowe są słuchać głosu swoich mieszkańców. Ostateczny kształt "Trasy Wschodniej" i nazwa nowej ulicy staną się więc wynikiem współpracy między władzami a społecznością lokalną.


Na podstawie: Urząd Miejski